На практиці, розкрутити Інстаграм компанії з нуля виявляється не так просто. Продажі «в лоб» майже не працюють, а потенційний прибуток безпосередньо залежить від того, наскільки обліковий запис буде чіпляючим та цікавим. Для підтримки інтересу підписників та розкручування сторінки щомісяця потрібно створення фото- та відеоконтенту, написання постів, планування інтерактиву з користувачами, моніторинг активності аудиторії, кількості підписок та відписок, охоплень та багато іншого.

Буває й так, що активності стимулюються, але припливу нових підписників немає чи йде спад інтересу, падають охоплення. У цьому випадку варто проаналізувати обліковий запис, можливі косяки у його віданні та виявити проблему. У цьому розберемося докладніше у статті.

Причини чому відписуються в Інстаграм 

Обрости численними фолловерами в Інстаграм найчастіше виявляється легшим, ніж утримати їх. Можна проаналізувати статистику облікового запису та спрогнозувати, звідки очікується більший приплив підписників і посилити роботу з цими форматами контенту, тематиками або частіше проводити такі інтерактиви. З відписками все складніше. Майже неможливо передбачити якусь посаду, сторіс, відповідь блогера підписникам або тип контенту «не зайде» або викличе хвилю негативу та відписок від акаунту. Але працювати з цим можна і треба.

Кількість людей, що відписалися від вашого облікового запису, може різко збільшитися з однієї з причин:

  • Занадто багато реклами . Велика кількість реклами та постійна згадка інших облікових записів не викликає роздратування тільки у тих, хто її продає і тих хто платить за це гроші. Звичайні користувачі реклами не шанують, інша справа якщо вона подається як нативна рекомендація.

Найкращий спосіб нативно вбудувати рекламу – написати корисну посаду або зняти інформативні сторіс, і розмістити згадку іншого облікового запису, як доповнення сказаного. Наприклад, написати пост про догляд за гортензіями в саду і розмістити згадку розсадника рослин, в якому вони були придбані або згадка студії ландшафтного дизайну, яка їх підбирала.

Несамовитих історій про те як ви знайшли цей прекрасний акаунт і скільки в ньому корисного знайдуть ваші фолловери, краще уникати.

  • Забагато постів на день . Проблема зайвої кількості постів на день особливо часто зустрічається в інтернет-магазинах одягу, які тільки-но завели комерційну сторінку в Інстаграм*. Такі акаунти схильні до різких стрибків активності, таких же різких спадів і періодів повного затишшя. У момент оновлення асортименту магазину, він одразу ж викладається в стрічку, а нові пости після цього можуть не публікуватися тижнями або навіть місяцями.

Але переспам постами буває в інших нішах. Як правило, це ознака початківців smm-щиків. Новачки не розуміють як скласти контент-план, працювати з періодичністю публікацій, як налаштовувати відкладений постінг через сервіси. Це все призводить до того, що робота з обліковим записом ведеться не стабільно, то постів багато за раз, а то тижнями не виходить зовсім нічого.

  • Занадто мало контенту . Занадто мала кількість публікацій, сторіс, відсутність активності користувачів, може вказувати на недостатні бюджети на ведення соцмереж або зовсім їх відсутність і спроби вести «своїми силами». Якщо відповідальність за ведення покладена на штатного співробітника, який і так має пул своїх завдань, великий шанс, що публікацій буде настільки мало, що про вашу компанію швидко забудуть і відпишуться від сторінки, вважаючи її мертвою.

Якщо часу на створення контенту мало, можна поекспериментувати з іншими форматами контенту – викладати більше історій і відео.

Якщо така проблема виникла з найманим фахівцем, варто розібратися, у чому причина. Іноді корінь проблеми полягає в тому, що замовник дає мало інформації для написання постів, і копірайтер не може писати пости без експертизи.

Якщо інформації у фахівця достатньо, але кількість контенту так і не зросла, перше, що варто зробити, – скласти докладний контент-план з більш щільним графіком публікацій, темами та термінами готовності матеріалів. При необхідності варто збільшити бюджет або найняти більше фахівців.

  • Нудні та нецікаві пости . Ваш керівник вирішив, що компанії потрібно вести соцмережі, але ніхто не знає з якою метою це потрібно і чого планується цим досягти? Вітаємо, ви на шляху публікації нудного та похмурого контенту, який загубиться серед мільйонів таких самих публікацій.

Для того, щоб визначитися з форматами контенту, підібрати цікаві та чіпляючі теми, визначити частоту публікацій – варто проаналізувати свою ЦА та її потреби, вивчити як ведуть Інстаграм конкуренти, знайти чим можна від них відбудуватися та чітко сформулювати яких цілей та результатів планується досягти.

  • Контент поганої якості . Замилені та не красиві фото, перебір з фільтрами, однотипні фото – все це може спричинити втрату інтересу до блогера чи бренду, який веде сторінку в Інстаграм*. Тільки дуже лояльна аудиторія зможе вибачити недоліки вашого контенту.

Але навіть якщо підписники не підуть, може знизитись кількість лайків, коментарів, впадуть охоплення. Ви ж не хочете ризикувати і перевіряти які збитки вашому акаунту завдасть замиленого фото з неприродним фільтром та губами-качечкою?

  • Безликий аккаунт . Акаунт, в якому немає інформації про власника або компанії, ведеться від третьої особи – можна назвати безликим. Людям завжди цікавіше спостерігати за живими людьми, у яких відбуваються злети та падіння, вони помиляються та пробують знову. Якщо ваша сторінка в Інстаграм* викликає відчуття, що її веде безликий робот, відписок не уникнути.