Кількість підписників

Кількість підписників
Кількість підписників (Followers) – це кількість користувачів, підписаних на певний обліковий запис у соцмережі.

Термін «підписники» сьогодні вживають у двох значеннях, але в загальному сенсі – люди, які стежать за вами та вашими новинами у соцмережах.

У більш вузькому розумінні підписники в соціальних мережах ті, хто підписався на оновлення особистих облікових записів у Фейсбуці, Інстаграм або в ТікТок, але не увійшов до числа друзів.

Дані за кількістю користувачів, підписаних на обліковий запис, можна побачити в шапці профілю – там відображається конкретне число. Однак у статистиці облікового запису можна знайти докладніші відомості про підписників.

Кількість підписників Instagram

У Instagram дані про кількість підписників відображаються у статистиці бізнес-аккаунтів у розділі «Усього підписників».

Відомості можна відсортувати за допомогою тимчасових фільтрів:

 • останні 7 днів,
 • останні 14 днів,
 • останні 30 днів,
 • Останні 90 днів.

Які дані можна знайти на сторінці «підписники»:

Усього Кількість акаунтів, що підписалися на сторінку за вибраний період, за вирахуванням відписок та віддалених Instagram-акаунтів
підписників Кількість підписників, що підписалися на сторінку за вибраний період
Скасування підписки Кількість акаунтів, що відписалися від сторінки або видалили профіль в Instagram за вибраний період
Топ місць Місця, де зосереджено підписники акаунту
Вік Розподіл підписників за віком
Стать Розподіл підписників по статі
Годинник Час, коли підписники сторінки зазвичай використовують Instagram
Дні Дні максимальної активності підписників сторінки протягом тижня

Цей розділ доступний лише для облікових записів, які мають понад 100 підписників.

Кількість підписників TikTok

Переглянути детальну статистику можуть лише користувачі, у яких підключений бізнес-аккаунт. Дані знаходяться в розділі «Налаштування та конфіденційність»: потрібно перейти до «Інструменти автора», клацнути на кнопку «Аналітика» та вибрати вкладку «Підписувачі».

Які відомості там можна знайти:

Усього підписників Загальна кількість облікових записів, що підписалися на сторінку
Нові підписники Кількість облікових записів, що підписалися на сторінку за вибраний період
Швидкість зростання Кількість нових та пішов підписників у порівнянні з попереднім періодом
Стать Розподіл підписників по підлозі
Популярні місця Розподіл підписників по регіонах
Годинник Час, коли підписники найактивніші
Дні Дні тижня, коли підписники найактивніші

Підписники на бізнес сторінці Facebook

Щоб переглянути дані про підписників, потрібно в лівій панелі меню вибрати розділ Статистика, перейти на вкладку Підписники.

Які дані там можна знайти:

Загальна кількість підписників сторінки Інформація про загальну кількість підписників сторінки, яку можна відсортувати днями
Підписники сторінки Дані про кількість підписників у трьох зрізах:

 • відписки ,
 • органічні підписники,
 • оплачені підписники.
Джерела підписників сторінки Кількість підписників сторінки з розбивкою за місцем оформлення підписки:

 • з ПК, без категорії;
 • на сторінці бізнесу;
 • в пошуку.

Якщо хочеться дізнатися більше про підписників, можна зайти в розділ «Аудиторія» та встановити фільтр «Поточна аудиторія». Якщо бізнес-сторінку підключено до Instagram-акаунту компанії, дані про підписників у Instagram також відображатимуться у статистиці сторінки Facebook.

Які відомості там можна знайти:

Відмітки «Подобається» на сторінці Facebook Кількість позначок «Подобається» у Сторінки бізнесу Facebook
Підписники у Instagram Дані про кількість підписників у Instagram-акаунті
Вік та стать Сукупні демографічні дані про підписників. У лівій колонці — про підписників у Facebook, у правій — у Instagram
Топ міст Міста, в яких зосереджено підписників акаунтів. У лівій колонці — підписники у Facebook, у правій — у Instagram
Топ країн Країни, у яких зосереджено підписники акаунтів. У лівій колонці — підписники у Facebook, у правій — у Instagram

Як називаються підписники у соціальних мережах

В англійській мові є слово follower, яке перекладається як послідовник або підписник. Часто те, що прийшло до нас з-за кордону, приносить за собою свої назви. Так сталося і з підписниками у соцмережах – англійське слово назвали українською та вийшли фоловери. Тому якщо вам скаже хтось фразу типу «я твій фолловер», це лише означає, що ця людина підписана на вас в якійсь із соціальних мереж.

Звідси пішли й інші слова: фолловінг, тобто підписка на обліковий запис, а також масфолловінге.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Як стати підписником у соціальних мережах

Потрапити до числа підписників можна трьома шляхами:

Підписатися на обліковий запис самостійно. Цього достатньо щоб стежити за загальнодоступними постами на тему.
Подати заявку у друзі. Поки заявка не розглянута або якщо її відхилено, людина автоматично виявляється підписником.
Подати заявку в друзі, бути прийнятим, а потім видаленим із числа друзів. У такому разі екс-друг залишається підписником. А от якщо все було навпаки, і людину вилучив із друзів той, хто сам колись постукав, то зв’язок між користувачами розривається остаточно, ніхто ні в кого у підписниках більше не значиться.

У підписників не-друзів обмежений функціонал взаємодії. Так, вони не бачать змісту закритого профілю (а друзі його бачать) і не бачать постів, зазначених як “Тільки для друзів”. Але їм відкриті загальнодоступні публікації і вони можуть взаємодіяти з ними – лайкати, коментувати, репостити скільки завгодно.

Ліміти друзів та підписників

Підписники відрізняються від друзів у соціальних мережах ще й тим, що кількість друзів лімітована, а підписників – ні.

Ліміт друзів для особистого облікового запису:

 • Фейсбук* – 5 000,
 • ВКонтакті – 10 000,
 • Однокласники – 5 000 для звичайних користувачів та 10 000 для акторів та селебріті.

А ось наочна демонстрація безлімітності кількості підписників у соціальних мережах: сторінка Кріштіану Роналду стала першою, яка набрала рекордних 250 мільйонів підписників. Це, на хвилину, вдвічі більше, ніж населення кількох великих європейських країн разом узятих.

Тепер час поговорити про те, навіщо потрібні підписники у соцмережах.

Навіщо потрібні підписники у соцмережах

Все просто: підписники – це аудиторія облікового запису, на яку його власник має можливість росповсюджувати інформацію. З появою розумних алгоритмів побудови стрічки в соцмережах кількість підписників стала негаразд важливою, як реакція на пости. Якщо підписники активно ставлять лайки, коментарі та роблять репости, то пост показуватиметься більшій кількості людей у ​​стрічці.

Зрозуміло, що можливості для розповсюдження інформації в акаунті з сотнею людей та мільйоном різні. Тому зростаюча кількість підписників – завжди позитивний показник. Чим більше аудиторії, тим більше можливостей бренду продавати свою продукцію, а блогеру – піднімати ціни на рекламу. В основі всього, звичайно, регулярний постинг. 

Як збільшити підписників у соціальних мережах

Найкращим і найефективнішим було і залишається створення цікавого та корисного контенту. Якими б способами ви не робили просування облікового запису і не набирали собі підписників, якщо їм не потрібно і нецікаво, вони підуть. Що може допомогти вам, якщо ви тільки підкоряєте соцмережі: використовуйте контент, що продає , і заводіть цікаві рубрики , на яких чекали б ваші фоловери, а також залучайте їх до спілкування .

Не стільки збільшити набагато, але залучити нових підписників допоможе участь у створенні конкурсів, ігор і марафонів. Ваша аудиторія може збільшитися набагато, але після конкурсу фоловери, які не зацікавлені в контенті, підуть. А якщо і забудуть відписатися, стануть «мертвим вантажем» для вашої сторінки.

А ось участь у дискусіях, спільних ефірах, а також точкові коментарі під постами інших блогерів допоможуть привести до блогу заздалегідь зацікавлену аудиторію, і ви побачите зростання підписок.

Ефективною виявляється і правильно налаштована таргетингова реклама , реклама у блогерів, а ось проста накрутка підписників сумнівними інтернет-сервісами, яких досить багато, може стати для вас не тільки марною справою, але й небезпечною: блог можуть заблокувати.

Ще одним способом збільшення фоловерів у соціальних мережах є масфолловінг – підписка на безліч акаунтів, та маслайкінг. Найефективніший спосіб працюватиме в Інстаграмі*. Коли у людини підписок небагато, всіх, хто поставить «Подобається», людина бачить. І тих, хто підписався на нього, також. Якщо назва або зображення облікового запису викличе у людини інтерес, вона зайде та підпишеться у відповідь. Для маслайкінгу також існують системи , що роблять це автоматично. Вибирайте перевірені відгуками сервіси, інакше Інстаграм відправить вас у бан.

Якщо ви просуваєте через соцмережі товар чи послугу, і у вас є сайт, розмістіть на ньому посилання на ваші сторінки. І, звичайно, старе добре «сарафанне радіо» оффлайн :-)

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин