Усі майданчики Google Ads працюють як аукціон, де кожен рекламодавець робить на клік власну ставку. Однак не обов’язково виграє найвища ставка. Крім бюджету, Google також враховує показник якості оголошень, щоб люди, які переходять за рекламним посиланням, отримували релевантний досвід.
Google Реклама дозволяє компаніям орієнтуватися на користувачів двох основних мереж – пошукової та контекстно-медійної.
У пошуковій мережі рекламодавці роблять ставки за релевантними ключовими словами. Це дає можливість показувати свої рекламні оголошення користувачам, які вводять ці ключові слова в Google як частину пошукового запиту. Результати платного пошуку зазвичай відображаються вгорі, а внизу сторінки поряд із ними є невелика рекламна піктограма.
З іншого боку, контекстно-медійна мережа пропонує рекламодавцям можливість показувати свою банерну рекламу на сайтах-партнерах, які є частиною мережі Google.
Google Ads – одна з найбільших платформ онлайн-реклами, яка допомагає компаніям залучати клієнтів у всьому світі та розвивати свій бізнес. Згідно з дослідженням агентства AdEspresso , компанії заробляють у середньому 2 долари на кожен долар, витрачений на Google Ads.
Google Ads є потужним інструментом для реклами бізнесу в Інтернеті. Ось деякі з переваг, якими користуються компанії, що використовують цю платну маркетингову платформу.
Завдяки безлічі варіантів націлювання в Google Ads власники бізнесу можуть бути впевнені, що їхня реклама буде показуватися лише вибраній групі людей. Компанії мають можливість відфільтрувати свою аудиторію на основі географічного положення, віку, інтересів, ключових слів тощо. Крім того, вони також можуть вибрати час доби, коли їх реклама показуватиметься цільовою аудиторією. Типовий приклад, який використовують багато компаній, – це показ реклами тільки з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00. Зазвичай це відбувається через те, що багато підприємств у вихідні закриті або працюють за скороченим графіком. Тимчасовий націлення може допомогти знизити загальні витрати на рекламу.
Це особливо вигідно для місцевого бізнесу. Дослідження AdEspresso показують, що 50% користувачів мобільних пристроїв, які проводили локальний пошук на своєму смартфоні, зрештою відвідали обраний магазин протягом дня. Така поведінка дає місцевим підприємствам перевагу у приверненні уваги потенційних клієнтів, якщо вони посідають перші місця у пошуковій видачі.
Після оновлення в 2013 році Google Ads дозволяє компаніям вибирати, на яких пристроях показуватиметься їх реклама. Для пошукової мережі можна вибирати між настільними комп’ютерами, планшетами та мобільними пристроями. Контекстно-медійна мережа Google дозволяє провести більш глибоке націлення, націливши рекламу на певні пристрої, такі як iPhone або на Windows. Коригування ставок дозволяє автоматично підвищувати або знижувати ставки для пристроїв, які з більшою ймовірністю зроблять конверсію на сайті. Для більш ретельного аналізу даних про конверсії та результати електронної торгівлі можна використовувати сервіси Google Analytics.
Це одна з найпопулярніших переваг Google Ads. Компанії в рамках моделі PPC платять платформі лише тоді, коли користувач переходить за посиланням в оголошенні – робить клік, а не за загальну кількість показів. Таким чином, організації економлять бюджет, витрачаючи кошти лише тоді, коли користувач робить дії для перегляду їхнього сайту.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
Google Ads дозволяє компаніям повністю контролювати ефективність своїх оголошень. Це означає, що рекламодавець бачить кількість користувачів, які переглядають оголошення та переходять за посиланням. Google Реклама також дозволяє відстежувати кількість користувачів, які здійснюють бажану дію після перегляду сайту та багато інших показників – досягнення потрібних рекламних цілей, відсоток конверсії, кількість показів тощо.
Маркетингова платформа Google Ads – це в основному живий аукціон, на якому рекламодавець робить ставку у системі, щоб забезпечити певну позицію оголошення. Залежно від конкуренції та пропозиції інших рекламодавців, компанія отримує бажану позицію чи займає нижчу.
Фактична позиція оголошення визначається двома чинниками: максимальною ставкою, помноженою показник якості.
Показник якості означає те, наскільки добре оптимізовано оголошення, якість цільової сторінки, очікуваний рейтинг кліків та релевантність оголошення для користувачів, які шукають. Чим вище рейтинг, тим вище реклама відображається у результатах пошуку Google.
Якісна реклама та ефективні кампанії також мають нижчу вартість за клік, вищі позиції в рейтингу оголошень та з більшою ймовірністю відображатимуться на верхніх позиціях над органічними результатами видачі.
У Google Ads багато спеціальних термінів. Ось ті, які найчастіше зустрічаються.
Створення та оптимізація кампанії в Google Ads
Щоб запустити першу кампанію, необхідно ввести в Google Ads особистий кабінет. Для цього потрібно перейти на сайт і зареєструватися, використовуючи свій обліковий запис Google. Якщо його немає, то створення займе не більше кількох хвилин.
Після введення необхідних даних відкриється сторінка, де можна почати вибудовувати першу кампанію. Тут є можливість обрати свій бюджет, цільову аудиторію, встановити ставки та написати текст оголошення та багато іншого.
Щоб кампанія запустилася, необхідно поповнити рахунок у власному кабінеті. Варіантів того, як сплатити Google Ads в Україні, досить багато — збільшити баланс можна з банківської картки, за допомогою Яндекс.Гроші, Qiwi, Assist та інших систем переказу коштів.
Ось кілька порад, які допоможуть правильно побудувати рекламну кампанію в Google Ads.
Крім самостійного вивчення тонкощів роботи, можна отримати офіційний сертифікат Google Рекламі. Для цього потрібно пройти поглиблене навчання з особливостей роботи Google Ads у спеціалізованому навчальному центрі Skillshop , уповноваженому проводити сертифікацію.