Google Ads

Google Ads - що це таке? Топ-5 фактів. | Ads-Tips.com
Google Ads, що це таке? Якщо сформулювати визначення, то це платформа для web-marketing – онлайн-реклами з оплатою за клік, яка дозволяє рекламодавцям розміщувати свої оголошення на сторінці результатів пошуку Google та партнерської мережі. C 2018 платформа пройшла ребрендинг і відома під ім’ям Google Ads. Функціонал залишився тим самим — ґрунтуючись на ключових словах, на які потрібно налаштувати націлення, компанії платять за те, щоб їхні рекламні оголошення знаходилися у верхній частині сторінки результатів пошуку. Оскільки платформа працює за моделлю PPC, Pay-Per-Click або оплата за клік, рекламодавець платить лише тоді, коли відвідувач переходить за посиланням у оголошенні.

Усі майданчики Google Ads працюють як аукціон, де кожен рекламодавець робить на клік власну ставку. Однак не обов’язково виграє найвища ставка. Крім бюджету, Google також враховує показник якості оголошень, щоб люди, які переходять за рекламним посиланням, отримували релевантний досвід.

Google Реклама дозволяє компаніям орієнтуватися на користувачів двох основних мереж – пошукової та контекстно-медійної.

У пошуковій мережі рекламодавці роблять ставки за релевантними ключовими словами. Це дає можливість показувати свої рекламні оголошення користувачам, які вводять ці ключові слова в Google як частину пошукового запиту. Результати платного пошуку зазвичай відображаються вгорі, а внизу сторінки поряд із ними є невелика рекламна піктограма.

Google Ads img1

З іншого боку, контекстно-медійна мережа пропонує рекламодавцям можливість показувати свою банерну рекламу на сайтах-партнерах, які є частиною мережі Google.

Google Ads – одна з найбільших платформ онлайн-реклами, яка допомагає компаніям залучати клієнтів у всьому світі та розвивати свій бізнес. Згідно з дослідженням агентства AdEspresso , компанії заробляють у середньому 2 долари на кожен долар, витрачений на Google Ads.

Переваги використання Google Ads

Google Ads є потужним інструментом для реклами бізнесу в Інтернеті. Ось деякі з переваг, якими користуються компанії, що використовують цю платну маркетингову платформу.

Точний націлення на цільову аудиторію

Завдяки безлічі варіантів націлювання в Google Ads власники бізнесу можуть бути впевнені, що їхня реклама буде показуватися лише вибраній групі людей. Компанії мають можливість відфільтрувати свою аудиторію на основі географічного положення, віку, інтересів, ключових слів тощо. Крім того, вони також можуть вибрати час доби, коли їх реклама показуватиметься цільовою аудиторією. Типовий приклад, який використовують багато компаній, – це показ реклами тільки з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00. Зазвичай це відбувається через те, що багато підприємств у вихідні закриті або працюють за скороченим графіком. Тимчасовий націлення може допомогти знизити загальні витрати на рекламу.

Це особливо вигідно для місцевого бізнесу. Дослідження AdEspresso показують, що 50% користувачів мобільних пристроїв, які проводили локальний пошук на своєму смартфоні, зрештою відвідали обраний магазин протягом дня. Така поведінка дає місцевим підприємствам перевагу у приверненні уваги потенційних клієнтів, якщо вони посідають перші місця у пошуковій видачі.

Цільові пристрої

Після оновлення в 2013 році Google Ads дозволяє компаніям вибирати, на яких пристроях показуватиметься їх реклама. Для пошукової мережі можна вибирати між настільними комп’ютерами, планшетами та мобільними пристроями. Контекстно-медійна мережа Google дозволяє провести більш глибоке націлення, націливши рекламу на певні пристрої, такі як iPhone або на Windows. Коригування ставок дозволяє автоматично підвищувати або знижувати ставки для пристроїв, які з більшою ймовірністю зроблять конверсію на сайті. Для більш ретельного аналізу даних про конверсії та результати електронної торгівлі можна використовувати сервіси Google Analytics.

Оплата лише за результат

Це одна з найпопулярніших переваг Google Ads. Компанії в рамках моделі PPC платять платформі лише тоді, коли користувач переходить за посиланням в оголошенні – робить клік, а не за загальну кількість показів. Таким чином, організації економлять бюджет, витрачаючи кошти лише тоді, коли користувач робить дії для перегляду їхнього сайту.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Google Ads img2

Відстеження ефективності

Google Ads дозволяє компаніям повністю контролювати ефективність своїх оголошень. Це означає, що рекламодавець бачить кількість користувачів, які переглядають оголошення та переходять за посиланням. Google Реклама також дозволяє відстежувати кількість користувачів, які здійснюють бажану дію після перегляду сайту та багато інших показників – досягнення потрібних рекламних цілей, відсоток конверсії, кількість показів тощо.

Принцип аукціону в Google Ads

Маркетингова платформа Google Ads – це в основному живий аукціон, на якому рекламодавець робить ставку у системі, щоб забезпечити певну позицію оголошення. Залежно від конкуренції та пропозиції інших рекламодавців, компанія отримує бажану позицію чи займає нижчу.

Фактична позиція оголошення визначається двома чинниками: максимальною ставкою, помноженою показник якості.

Показник якості означає те, наскільки добре оптимізовано оголошення, якість цільової сторінки, очікуваний рейтинг кліків та релевантність оголошення для користувачів, які шукають. Чим вище рейтинг, тим вище реклама відображається у результатах пошуку Google.

Якісна реклама та ефективні кампанії також мають нижчу вартість за клік, вищі позиції в рейтингу оголошень та з більшою ймовірністю відображатимуться на верхніх позиціях над органічними результатами видачі.

Терміни Google Ads

У Google Ads багато спеціальних термінів. Ось ті, які найчастіше зустрічаються.

  • А/В тест, спліт-тест, Split Test
    Тест, який випадково розділяє онлайн-трафік між 2 або більше версіями рекламного креативу – це може бути зміст, цілі, інший сайт і так далі. Він допомагає визначити, який із візуалів генерує більше конверсій.
  • Клонування кампанії, Campaign Cloning
    Процес копіювання основних параметрів кампанії, який застосовується для тестування в контрольованих умовах у рамках спліт-тестів або А/В тестування.
  • Конверсія, Conversion
    Бажана дія відвідувача сайту, у тому числі передплата розсилки, покупка продукту, дзвінок за вказаним номером телефону або завантаження файлу.
  • Контекстно-медійна мережа Google, КМС Google , Google Display Network
    Сторонні партнерські ресурси – сайти, форуми або блоги, які не належать Google, але містять оголошення Google Ads, також відомі як оголошення AdSense.
  • Максимальна ставка, Maximum Bid
    Максимальний бюджет, який виділяється рекламодавцем для оплати за 1 клік, коли один користувач кликає на посилання.
  • Плата за клік, Pay-Per-Click, PPC
    Рекламна модель, коли рекламодавці оплачують лише переходи за посиланням у конкретних оголошеннях.
  • Позиція оголошення, Ad Position
    Розміщення оголошення на сторінках результатів пошуку Google. Позиція №1 знаходиться вгорі першої сторінки.
  • Пошукова мережа, Search Network
    Інтернет-пошуковик Google, до якого люди заходять, коли шукають вирішення проблеми або відповіді на свої запитання.
  • Показ, Impression
    Відображення оголошення на сторінці.
  • Показник клікабельності, CTR, Click-Through Rate
    Кількість кліків, отриманих оголошенням, поділена на кількість показів. Чим вище CTR, тим ефективніше визнається реклама алгоритмами Google.
  • Закликання до дії, Call To Action
    Інструкції в оголошенні або на цільовій сторінці, куди воно веде, щоб користувач зміг зробити потрібні дії.
  • Трафік, Traffic
    Загальна кількість відвідувачів.
  • Цільова сторінка, Landing Page
    Сайт, що відображається після переходу за посиланням у рекламі — зміст цільової сторінки має збігатися із заявленим у рекламі контекстом.
  • Ціна за клік, Cost-Per-Click, CPC
    Кількість грошей, які витрачає рекламодавець на оплату кліка — 1 переходу за посиланням. Вартість різних ключових слів буде різною та залежить від конкуренції.
  • Ставка, ціна пропозиції, Bid Price
    Максимальна кількість грошей, яка вказана для заданого ключового слова.
  • Цінність відвідувача Visitor Value
    Сума грошей, яка в середньому витрачається для залучення 1 відвідувача сайту.

Створення та оптимізація кампанії в Google Ads

Щоб запустити першу кампанію, необхідно ввести в Google Ads особистий кабінет. Для цього потрібно перейти на сайт і зареєструватися, використовуючи свій обліковий запис Google. Якщо його немає, то створення займе не більше кількох хвилин.

Після введення необхідних даних відкриється сторінка, де можна почати вибудовувати першу кампанію. Тут є можливість обрати свій бюджет, цільову аудиторію, встановити ставки та написати текст оголошення та багато іншого.

Щоб кампанія запустилася, необхідно поповнити рахунок у власному кабінеті. Варіантів того, як сплатити Google Ads в Україні, досить багато — збільшити баланс можна з банківської картки, за допомогою Яндекс.Гроші, Qiwi, Assist та інших систем переказу коштів.

Ось кілька порад, які допоможуть правильно побудувати рекламну кампанію в Google Ads.

  1. Розділіть трафік від пошуку Google та покази в медійній мережі на різні кампанії. Оперуйте цими потоками трафіку окремо, щоб відстежувати цінність відвідувачів кожної рекламної кампанії. Оптимізуйте лійку продажу для кожної групи оголошень.
  2. Розділіть широку, фразову та точну відповідність ключових слів за окремими кампаніями або, якщо обсяг не дозволяє, за окремими групами оголошень, щоб відстежувати відмінності в ефективності цих типів відповідності.
  3. Створіть вузькоспрямовані групи об’яв з індивідуальними ключовими словами. Уникайте груп, які мають сотні загальних ключових слів. Згрупуйте спільні цілі та бажані дії відвідувачів по окремих рекламних кампаніях, створіть таргетовані оголошення з окремими цільовими сторінками для кожного.
  4. Регулярно проводьте спліт-тести груп об’яв у рамках А/В-тестування. Єдина умова – вони мають залучати достатній обсяг трафіку. Виявлення переможців спліт-тестів не забере багато часу, але допоможе заощадити бюджет.
  5. Не відмовляйтеся від ключових слів відразу після перших негативних результатів. Розмістіть неефективні «ключі» у нові групи оголошень та оптимізуйте оголошення для них. Якщо одне з ключових слів з найбільшим трафіком у групі об’яв має значно нижчий CTR, ніж інші, перемістіть його в окрему групу. Створіть оголошення з цим ключовим словом у заголовку та, можливо, в URL. Тільки після цього, якщо він не показує потрібного результату, його можна виключати.
  6. Додайте низькочастотні ключові слова, щоб знизити ціну за клік та збільшити трафік. Фрази із трьох та чотирьох ключових слів, як правило, викликають меншу конкуренцію та наводять покупців, а не глядачів.
  7. Зосередьтеся на змінах, які матимуть найбільше значення. Перш ніж керувати рекламною кампанією та оптимізувати її, відсортуйте групи об’яв та списки ключових слів за показами. Почніть з того місця, де найбільше трафіку, щоб покращення призвели до ще більшого збільшення потоку потенційних клієнтів.

Крім самостійного вивчення тонкощів роботи, можна отримати офіційний сертифікат Google Рекламі. Для цього потрібно пройти поглиблене навчання з особливостей роботи Google Ads у спеціалізованому навчальному центрі Skillshop , уповноваженому проводити сертифікацію.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин