FBS

FBS
FBS – модель продажу на маркетплейсі, коли продавець зберігає товари в себе, сам займається обробкою замовлень і привозить їх до пункту приймання або складу маркетплейсу.

Що таке FBS

FBS розшифровується як fulfillment by seller і буквально перекладається як виконання продавцем.

Хоча назва моделі має на увазі повне виконання продавцем, це не зовсім так. Продавець використовує маркетплейс як вітрину для своїх товарів, сам обробляє та упаковує замовлення, але маркетплейс відповідає за останній етап – доставку до покупця.

Схема роботи FBS

Під час роботи за схемою FBS продавець реєструє компанію на маркетплейсі та додає товари, які перевіряють співробітники маркетплейсу. Після цього — вносить інформацію про свій склад: локацію, асортимент та кількість товарів. Коли покупець оформить замовлення, продавець повинен його обробити, упакувати та передати маркетплейсу в обмежений час (від 24 до 114 годин, залежно від майданчика). Подальша доставка лежить на маркетплейсі.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
При роботі з FBS продавцю важливо швидко реагувати на замовлення та стежити за залишками на складі, щоб покупець не замовив те, чого немає.

Хто за що відповідає
Зберігання товарів Продавець
Складання та пакування замовлень Продавець
Доставка до отримувача Маркетплейс

Плюси та мінуси моделі FBS

Оскільки зона відповідальності маркетплейсу в цій моделі менша, а продавець, навпаки, контролює більше, це дає йому переваги:

  • Товари знаходяться на складі продавця  – менша ймовірність простоювання і не потрібно платити маркетплейсу за зберігання.
  • Контроль за упаковкою та складанням замовлення , а також за терміном придатності товарів.
  • Можливість тестування продажів . Можна подивитися, які ваші товари цікаві покупцям. Коли з’явиться ясна вистава, можна перейти на модель FBO з ними або комбінувати дві схеми.

Модель FBS пропонує продавцю більший контроль над тим, в якому вигляді покупець отримає його товар. Але це має на увазі мінуси такої схеми:

  • Витрати на зарплату працівникам складу та оренду приміщення.
  • Збільшені терміни доставки . Оскільки ланцюжок дій довший, доставка до покупця може затягнутися.
  • Обмеження на замовлення та товари . У маркетплейс є певний обсяг товарів, які вони фізично можуть відправити. А також деякі майданчики не працюють із товарами, яким потрібні спеціальні умови перевезення.
  • Санкції у разі невиконання тимчасових зобов’язань . Якщо продавець вчасно не передає товар маркетплейс, рейтинг його вітрини може знизитися. Якщо це відбувається часто, її можуть заблокувати.
  • Оплата зберігання товару, якщо його повернуть. А також оплата за утилізацію, якщо вчасно не забрати його з пункту прийому або складу маркетплейсу.

FBS на різних маркетплейсах

Усі майданчики по-різному реалізують модель FBS та пропонують різні тарифи.

При роботі з  Яндекс.Маркетом упаковані замовлення потрібно привести до пункту прийому або сортувального центру, заплативши 30 грн за замовлення. За доставку Маркет візьме від 55 до 200 грн (залежить від ціни товару) та ще від 10 до 500 грн при відправленні до іншого округу. Для великогабаритних товарів діють інші тарифи.

Ozon дає не більше 24 годин на складання замовлення та вимагає від продавців за моделлю FBS працювати не менше п’яти днів на тиждень. Якщо покупець поверне замовлення, його привезуть до пункту прийому товарів. Продавець повинен вивезти його протягом 10 днів, інакше його відправляють у сортувальний центр. Якщо й звідти товар не заберуть за 30 днів, маркетплейс утилізує його.

СберМегаМаркет називає цю схему «Вітрина + Доставка» і бере з продавця плату за викуплене замовлення (від 2% від ціни товару), розрахунково-касове обслуговування (1,5% вартості товару) і доставку до покупця (від 50 до 150 грн в залежно від ваги замовлення, безкоштовно за вартості замовлення нижче 500 грн).

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин