Експерименти Google Ads

Експерименти Google Ads
Експерименти Google Ads – інструмент, за допомогою якого рекламодавці можуть проводити А/Б-тестування, щоб перевіряти гіпотези та масштабувати найкращі результати тестів у кампаніях.

Раніше інструмент називався «Проекти кампаній та експерименти». З січня 2022 року, щоб запустити експеримент, проектну кампанію створювати не потрібно.

Експерименти в Google Ads мають три види:

  1. Варіанти оголошень. Можна протестувати різні типи адаптивних або текстових оголошень.
  2. Експерименти для відео. Можна протестувати відеокреативи у кампаніях Discovery та відеокампанії.
  3. Власні експерименти. Можна протестувати майже будь-які налаштування у пошуковій рекламі та КМС. Винятки — загальні бюджети, розподіл ставок та модифікатори об’яв для цільових кампаній та груп об’яв. Тест для модифікаторів можна запустити, якщо створити експеримент, а потім вказати фід цільової кампанії або групи об’яв.

Як проводять експерименти Google Ads

Виберіть вкладку «Експерименти Google Ads» у лівому меню. Позначте, який експеримент провести, натисніть “Продовжити”. Система попросить надати експерименту назву. Можна також ввести опис. Далі виберіть базову кампанію, зміни якої ви хочете протестувати. На другому кроці внесіть зміни відповідно до своєї гіпотези: наприклад, додайте нові налаштування ставок, ключові фрази, тексти оголошень, поміняйте стратегію.

На третьому, заключному етапі запуску експерименту, потрібно задати розклад показів, вибрати цілі експерименту (максимум дві) та налаштувати частку бюджету. Якщо експеримент ризикований, на нього можна виділити лише невелику частину. В останньому блоці виберіть, чи включати синхронізацію. Якщо це зробити, то в ході експерименту всі зміни базової кампанії будуть автоматично застосовуватися і до експериментальної.

Для достовірного результату тестування рекламодавцям радять не вносити суттєві коригування до базової кампанії, доки триває експеримент. Коли ви натиснете “Створити експеримент”, базова кампанія скопіюється і експеримент запуститься. Після накопичення даних можна оцінити результати, застосувати зміни до базової кампанії або відмовитись від них.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Що дозволяють протестувати експерименти Google Ads

  1. Стратегії призначення ставок. Можна порівняти, наприклад, ручне керування ставками в базовій кампанії з автостратегією “Максимум конверсій” в експериментальній. Це дозволить визначити, яка стратегія управління ставками (ручна або авто) наводить більше конверсій по меншому СРА, та застосувати цю стратегію вже у постійній кампанії.
  2. Рекламні оголошення. Можна провести А/Б тестування різних елементів оголошення, наприклад, в одному варіанті оголошення вказати вартість товару в рублях, а в іншому – не вказувати ціну. Порівнявши отримані результати, залишити ефективніший варіант оголошення у базових рекламних кампаніях.
  3. Ключові слова. За допомогою експерименту можна перевірити, яке семантичне ядро ​​приносить більше конверсії.
  4. Розташування. Можна дізнатися, в якому саме геотаргетинг знаходиться Ваша ЦА, де саме CR буде вище, а СРА менше. Такі експерименти можна використовувати для розширення охоплення або виявлення конверсійних міст та областей.
  5. Установки пристроїв. Можна виявити, на яких пристроях (комп’ютери, мобільні пристрої та планшети) або за допомогою яких коригування ставок на пристроях вдається досягти поставленої мети/KPI.
  6. Цільові сторінки. Можна перевірити, яка посадкова сторінка сайту конверсійна для ЦА, наприклад, можна провести тест різних варіантів URL сайту: в одній кампанії вести користувачів на спільну сторінку товару/моделі, а в експериментальній кампанії – на сторінку конфігуратора даного товару/моделі. Порівнявши результати експерименту, найефективніший варіант залишити у базових кампаніях.
  7. Різні налаштування ремаркетингу. Тестування дозволяє дізнатися, які інтереси/теми є найбільш ефективними для досягнення ваших цілей.

Як розвивались експерименти Google Ads

Листопад 2015 року  – розпочалося тестування інструменту «Проекти та експерименти».

Лютий 2016  – інструмент був запущений для пошукових кампаній.

Серпень 2016 року  – інструмент запрацював для кампаній у КМС.

Грудень 2021 року  стало відомо, що Google Ads тестує нову сторінку експериментів без проектів кампаній.

Січень 2022 року  – до нової сторінки експериментів відкрили доступ усім рекламодавцям.

Власні експерименти Google Ads

Власні експерименти Google Ads дозволяють перевіряти, наскільки ефективними будуть зміни у кампаніях у пошуковій та контекстно-медійній мережах. Вони дозволяють оцінити результати змін до їхнього застосування в кампанії.

У статті розповідається про принципи роботи власних експериментів. Прочитавши її, ви дізнаєтесь, як настроїти власний експеримент.

Примітка. Якщо ви використовуєте Google Ads API , робочий процес не зміниться. Ви зможете і надалі використовувати проекти кампаній та експерименти Google Ads.

Як працюють власні експерименти

Власні експерименти Google Ads дають можливість створити кампанію-експеримент та перевірити її ефективність у порівнянні з вихідною.

  1. Налаштуйте свій експеримент.  Налаштовуючи експерименти Google Ads необхідно вказати їх тривалість, а також частку трафіку (та бюджету) вихідної кампанії, яка буде виділена.
  2. Відстежуйте власні експерименти . Під час проведення експерименту можна відстежувати та порівнювати його ефективність із вихідною кампанією. Ви також можете змінити дату завершення експерименту, щоб перервати його раніше .
  3. Запустіть власний експеримент . Якщо він буде ефективним, його можна застосувати до вихідної кампанії (вручну або автоматично). Також можна перетворити експериментальну кампанію на нову з тими самими датами та бюджетом, що й у вихідній (яка в цьому випадку буде припинена).

Важливо!

Власні експерименти Google Ads доступні лише для кампаній у пошуковій та контекстно-медійній мережах. Їх не можна використовувати в кампаніях для програм та торгових кампаній.

Функції, недоступні у власних експериментах

У своїх експериментах доступні майже ті самі функції, що у кампаніях. Винятки:

Експерименти Google Ads – переваги

Спрощений робочий процес. Ви можете вибрати тип експерименту і створити його лише за кілька кроків. Ви можете обрати:

  • Варіанти об’яв. Показуйте текстові або адаптивні пошукові об’яви в кампаніях або облікових записах.
  • Спеціальні експерименти. Створіть експеримент у пошуковій або контекстно-медійній мережі.
  • Виберіть вихідну кампанію, змініть змінні в тестовій кампанії та запустіть експеримент.
  • Експерименти відео. Тестуйте відеооб’єкти у відеокампанії.

Зручна робота із звітами. Ви можете створювати звіти про всі експерименти на сторінці “Всі експерименти”. Ви можете:

  • переглядати всі експерименти для варіантів оголошень в одній таблиці, зокрема експерименти у пошуковій та контекстно-медійній мережах;
  • переглядати решту показників у підсумковій таблиці, де порівнюється ефективність вихідної кампанії та кампанії-експерименту. Вам більше не потрібно наводити курсор для порівняння статистики.
  • визначати до двох основних показників ефективності та отримувати дані щодо них;
  • точніше порівнювати ефективність за датами, використовуючи вікно вибору дат лише на рівні експерименту.

Управління експериментами. Ви можете переглядати показники у спеціальних таблицях для вихідних та тестових кампаній.

  • Аналізуйте дані на рівні кампанії, групи оголошень або креативу, в тому числі дані у звичайних стовпцях, наприклад, “Історія змін”, щоб зрозуміти зміни в ефективності.
  • Змінюйте змінні експерименти або керуйте ними в таблиці керування кампаніями.

Якщо ви хочете перевірити креатив свого оголошення в пошуковій мережі, радимо скористатися варіантами оголошень . Щоб протестувати відеокреативи, створіть експеримент для відео .

Приклад

Через деякий час у компанії вирішили змінити ставки, проте керівник хотів переконатися, що це підвищить ефективність реклами. Він створює новий експеримент із зміненими ставками цільової рентабельності інвестицій у рекламу та запускає його на місяць. Результати показали, що нові ставки будуть ефективнішими, тому експеримент був автоматично застосований до вихідної кампанії.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин