Бібліотека реклами Facebook

Бібліотека реклами Facebook
Бібліотека реклами Facebook – це платформа Facebook, де зберігаються всі оголошення, розміщені у Facebook, Instagram, Messenger та Audience Network.

Фейсбук надає безмежні можливості для рекламодавців завдяки величезній кількості рекламних сервісів. Крім рекламного кабінету, в якому можна зробити необхідні налаштування, і бізнес-менеджера, існує великий каталог креативного контенту. Це бібліотека реклами.

Бібліотека реклами Facebook (Ad Library) дає змогу компаніям і людям переглянути рекламу яка транслюється у Facebook та Instagram, а також – дізнатися більше про оголошення, які бачать у соцмережах.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Бібліотека реклами Facebook – як користуватись?

Бібліотека реклами Facebook доступна за адресою facebook.com/ads/library . Інтерфейс, пошук та оголошення доступні російською мовою.

При пошуку оголошень можна виставити фільтр по країні та обов’язково вказати категорію реклами (усі оголошення або тільки ті, що стосуються питань суспільної значущості, виборів або політики). Шукати рекламу можна за ключовим словом чи назвою компанії.

Натиснувши на одного з рекламодавців, користувач потрапить на сторінку компанії. У верхньому правому куті в шапці відображається блок з інформацією про сторінку: дані про дату створення сторінки, зміну її назви та про країни, в яких проживають її адміністратори. Натиснувши «Докладніше», користувач побачить розгорнуту інформацію про рекламодавця.

На основній сторінці, під пошуковим рядком, з’являться всі рекламні оголошення, запущені в Facebook, Instagram, Messenger та Audience Network. Рекламу можна відфільтрувати за мовою оголошення, платформою розміщення, типом медіафайлу та за показами.

Бібліотека реклами Facebook надає докладну інформацію про рекламу:

 • статус оголошення: активно чи не активно;
 • коли запущено;
 • на яких платформах показується;
 • кількість версій та ID оголошення.

Якщо користувач вважає, що оголошення неправильно класифіковане або порушує рекламну політику Facebook, він може повідомити про це систему реклами. Для цього потрібно натиснути на три точки у верхньому правому кутку картки оголошення. У цьому меню можна скопіювати посилання реклами.

Бібліотека реклами Facebook використовується для пошуку ідей для креативів. Радимо не обмежуватися пошуком тільки по Україні та надихатись оголошеннями з усього світу.

При пошуку реклами конкурентів враховуйте, що не всі рекламодавці використовують один рекламний кабінет для Instagram та Facebook, тому шукайте рекламу конкурентів окремо для кожного облікового запису в соцмережах.

Чому бібліотека реклами Facebook не працює

Нерідко користувачі, які хочуть переглянути інформацію про рекламні оголошення, стикаються з несподіваною проблемою – бібліотека реклами Facebook не працює або не видає варіантів при пошуку. Причин може бути кілька:

 • включений блокувальник реклами (AdBlock, uBlock Origin, AdBlocker Ultimate). Щоб його вимкнути, потрібно натиснути на значок розширення. Він знаходиться на панелі браузера зверху. Потім вибрати деактивацію блокування сторінки «Бібліотека реклами»;
 • ви шукаєте рекламні оголошення, які підпадають під обмеження (алкоголь, засоби для схуднення, фінансові послуги) без входу до облікового запису. Система не може показувати таку рекламу, доки не переконається, що ви наближаєтеся для перегляду даних матеріалів;
 • ви вказуєте некоректну назву рекламного облікового запису. Рекомендуємо перевірити написання.

Що ще можна побачити у Бібліотеці реклами

Ad Library надає велику можливість пошуку за різними варіантами – будь-яка країна, будь-які креативи, архів. Сервіс є загальнодоступним, і кожен користувач має право моніторити всі рекламні оголошення.

Проте є й обмеження. Фейсбук не показує певних видів реклами (алкоголь, тютюнові вироби) особам, які не досягли 18 років або не верифікувалися користувачам.

Бібліотека показує оголошення всіх послуг FB. Креативи з’являються в базі через добу після розміщення та зберігаються до 3 років. Можна також моніторити заархівовані оголошення.

Як рекламодавцю шукати оголошення в Бібліотеці реклами Facebook

Звісно, ​​це бібліотека реклами Facebook корисний інструмент для всіх рекламодавців. Вони отримують можливість вивчати та аналізувати зведені дані (бюджет, статистику, крео).

Наприклад, ви хочете показувати рекламу на один із популярних товарів. Ви вирішили перевірити конкуренцію щодо товару, вивчити фішки інших рекламодавців тощо.

 • вбиваєте у пошук назву товару;
 • відкривається список рекламодавців, що просувають цей оффер через FB;
 • переходимо одну зі сторінок;

Бачимо основну інформацію на сторінці — дату створення, унікальний ID, кількість лайків. Також можна дивитися дані про аккунту всередині Інстаграм (в сторіс і стрічці) – які пости поставлені в просування, скільки з них налаштовано через Ads Manager і т.д.

Ще одна корисна можливість — дізнатися, скільки разів той самий креатив/текст використовується в оголошеннях. Наприклад, цей креатив від М.відео розміщений у 26 рекламних пропозиціях.

Висновок: якщо компанія використовує це крео стільки разів, то швидше за все дизайн оформлений вдало, а текст складений найбільш точно під цільову аудиторію.

Також бібліотека реклами Facebook дає можливість рекламодавцям знаходити рекламні оголошення конкретних конкурентів, минаючи введення назви через пошук. Наприклад, ви побачили на ФБ рекламу. Робите так:

 • клікаєте за назвою рекламодавця, і відкриється його офіційний фан пейдж;
  скроліть вниз, і в лівому віджеті знаходите розділ «Прозорість сторінки».;
 • натискаєте на «Всі» – відкриється вся докладна інформація про бізнес-сторінку;
 • спускаєтеся вниз і клацаєте по цій кнопці;
 • з’являться всі креативи рекламодавця.

Як пересічному користувачеві шукати оголошення в Бібліотеці реклами Facebook

Також Бібліотекою реклами можуть користуватися пересічні користувачі у своїх цілях. Наприклад, ви хочете ввечері замовити смачні суші з ресторану Якіторія. Страви там дорогі, тож хочеться знайти знижку. Тут допоможе приходить Ad Library.

Вбиваєте назву японського ресторану в пошук, потім вибираєте найперший обліковий запис.

Потрапляєте на сторінку із рекламою Якіторії.

Вибираєте один із найвигідніших варіантів. Наприклад, в деяких оголошеннях є можливість ввести промокод і отримати додаткову знижку.

Інший приклад – вам потрібен ноутбук за зниженими цінами. Вбиваємо тим же способом назву одного з найпопулярніших магазинів техніки.

Переходимо на першу позицію, яку показав вбудований пошук.

Бачимо кілька оголошень з розпродажами, знижками, експрес-доставкою за 2 години та іншими смачними пропозиціями.

Таким чином, Бібліотека реклами FB – це унікальний шанс швидко знайти знижки та вигідні пропозиції.

Що таке API Бібліотеки реклами FB

Це інтерфейс програмування додатків, який дозволяє виконувати пошук серед оголошень та отримувати більшу інформацію:

 • рекламні креативи;
 • дані про результативність оголошення, включаючи суму витрат;
 • загальна кількість показів;
 • демографічні відомості – вік, стать, охоплення по регіонах та країнах;
 • дати показів реклами.

Для підключення до API, потрібно підтвердити свої ідентифікаційні дані та гео, створити акк розробника та додати нову програму. Після цього можна запитувати потрібну інформацію. Наприклад, щоб знайти політичну рекламу, яка показувалася жителям Каліфорнії, треба запровадити такий код.

На жаль, доступ до API Бібліотеки реклами Facebook мають не всі країни. Але підключатися можуть мешканці України, Бразилії, країн Євросоюзу, Індії, Англії та США.

Висновки

Бібліотека реклами Facebook – цікавий і недооцінений інструмент. Так, він має деякі обмеження в порівнянні з класичними спай-сервісами. Так, його частіше використовують для збирання важливих даних політичні команди під час виборів. Але що заважає арбітражникам черпати звідси корисні фішки для роботи, тим більше, що все безкоштовно.

Яку рекламу показує Фейсбук тим чи іншим користувачам?
Соцмережа насамперед намагається показати оголошення за інтересами. Для цього використовуються всі відкриті дані користувача на FB – місцезнаходження, вік, пристрої входу, лайки, електронну адресу тощо.

Яка максимальна кількість оголошень по кожному запиту відображається в результатах пошуку ?
На одній сторінці результатів розміщується не більше 5000 оголошень.

Які фрази найчастіше вбивають у пошук Бібліотеки ?
Найвищими за минулий тиждень виявилися наступні запити — free shipping, amazon, nike.

Скільки об’яв є в базі даних Бібліотека реклами Facebook?
Понад 12,3 мільйонів.

Хто з рекламодавців найбільше витратився на рекламу у ФБ?
Це NGP Action Fund, який вклав на розкручування в соцмережі понад $139 тисяч. Дещо відстає компанія Nike, що витратила близько $93 тисяч.

Як арбітражники зазвичай використовують дані з Бібліотеки Фейсбуку?
Як правило, копіюють успішні креативи та використовують у своїх рекламних кампаніях.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин