Агрегатори брендів

Агрегатори брендів
Агрегатори брендів – компанії, які купують бізнеси успішних продавців на маркетплейсах, а потім просувають та продають їх товари самостійно.

Коли з’явилися агрегатори брендів

Рік за роком ринок агрегаторів брендів тільки зміцнює позиції і демонструє розвиток, так тільки до кінця 2021 року у світі було запущено вже близько 100 компаній.

Такий стрибок став можливим з двох причин:

  • Зростання ecommerce у світі. На ринку з’являється все більше як маркетплейсів, так і успішних продавців на них.
  • Експертиза агрегаторів у роботі на маркетплейсах. У цих компаніях працюють фахівці з логістики, продажу, просування на маркетплейсах та аналітиці. Агрегатори брендів при покупці запускають просування  існуючого бізнесу за відпрацьованими методиками і збільшують продажі.

Світові агрегатори брендів, що займають лідируючі позиції у світі: Thrasio, Berlin Brands Group, Perch, Heyday та SellerX. За 2021 рік вони залучили близько $7 млрд. інвестицій. Майже половина цієї суми отримав Thrasio, а на всі п’ять компаній припадає 55% загального залученого капіталу інвестицій ($13 млрд рублів). 45%, що залишилися, належать дрібнішим агрегаторам.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Які компанії купують агрегатори брендів

Агрегатори брендів особливо поширені на Amazon, оскільки зараз це один із найбільших ecommerce-майданчиків у світі. При виборі того, який бренд купити компанія оцінює:

  • Стійкість бренду. Продавець має володіти зареєстрованим брендом.
  • Фулфілмент. У продавців за моделлю FBO перевага, тому що такі магазини працюють насамперед із самим маркетплейсом.
  • Розмір, зростання та прибуток. Агрегатори брендів цікавляться магазинами з добрим зростанням продажів.
  • Категорія товару. Агрегатори брендів, наприклад, на Amazon, не працюють з електронікою, модою, продуктами, що швидко псуються, і сезонними товарами. Натомість охоче купують бренди з категоріями «Здоров’я та краса», «Будинок та кухня», «Хоббі та творчість», «Спорт та активний відпочинок», «Товари для тварин» та «Дитячі товари».
  • Лояльність аудиторії. Агрегатори брендів зацікавлені у брендах, які мають постійні клієнти, історію продажів та відгуки.
  • Надійність. Агрегатори брендів вважають за краще працювати з продавцями, які мають досвід роботи на маркетплейсах — вони знають всі правила і виконують їх.

Навіщо продавцю продавати бренд

У якийсь момент продавець може зупинитися на маркетплейсі, оскільки масштабування продажів потребує великих ресурсів: IT-сервісів, експертизи в логістиці, маркетингу або логістичних рішень. Якщо агрегатори брендів вступають у гру і купляють бренд, він допоможе продавцеві закрити всі ці завдання та збільшити виторг. Наприклад, коли американський агрегатор Thrasio купив компанію Angry Orange, місячний виторг бренду зріс майже в 20 разів з 2019 по 2021 рік (до $930 000 на місяць).

Чи є агрегатори брендів в Україні?

Агрегатори брендів більш за все поширені у США  – лідер серед агрегаторів Thrasio, яка створила і втілила цю модель роботи. Її зростання відбулося завдяки величезному Amazon, що швидко зростає.

В українському ecommerce поки що не представлені агрегатори брендів, що скуповують бренди. Причина в тому, що сама індустрія маркетплейсів в Україні почала розвиток значно пізніше, ніж у США чи Європі, тому поява агрегаторів очікується пізніше.

Що збираються робити агрегатори брендів Amazon?

Агрегатори Amazon стають все більш популярними в останні пару років, в основному тому, що вони є прибутковою стратегією для продавців FBA, які шукають вихід зі свого бізнесу. Всі ці компанії шукають успішні бренди та продукти електронної комерції на Amazon для інвестування свого капіталу і вони збирають значні суми коштів для інвестування. 

У статті ми докладно розглянемо, що роблять агрегатори Amazon. Отже, якщо ви думали про продаж свого бізнесу на Amazon, читайте далі!  

Що таке агрегатор Amazon?

Як ми згадували раніше, мета агрегаторів Amazon – масштабувати придбані ними бренди Amazon, щоб отримати прибуток для своїх інвесторів. Таким чином вони шукають інноваційні партнерські відносини з підприємцями для розвитку брендів електронної комерції. 

Згідно з JungleScout, ливарні бренди мають 100 мільйонів доларів вільного капіталу; та Підвищена комерція залучила 380 мільйонів доларів. Це означає, що все фінансування у сумі сягає мільярдів доларів капіталу для інвестування.

На Amazon агрегатори можуть знайти продавців, які, на їхню думку, мають великий потенціал продажів для роботи та консолідації портфеля підприємств електронної комерції.

Як продавець Amazon зі здоровим бізнесом, ви можете подумати про те, щоб перейти до наступного кроку і продати свій бізнес FBA агрегатору Amazon . Це безпечний спосіб отримати кошти для майбутніх проектів.

Це майже гарантія, що ви знайдете агрегатор, який відповідає вашим критеріям, тому що є багато інвесторів, які зосереджені на придбанні сотень брендів під одним дахом. Агрегатори досягли успіху в інших секторах, і Amazon FBA слідує тієї ж тенденції. 

Агрегатори також є чудовою можливістю для компаній із річним доходом менше 1 мільйона доларів. Більшість інвестицій невеликі, і вони можуть допомогти цим брендам конкурувати з гігантами продажів, надаючи маркетингові та операційні знання, необхідні для створення ланцюжків постачання, диверсифікації продуктових портфелів і, зрештою, становлення привабливості для великих компаній. 

Брендам слід очікувати більшої частини, якщо не всіх своїх коштів на момент закриття, хоча деякі угоди дійсно включають виплату стабільності, елемент виручки або частку прибутку, який може бути виплачений, коли бренд досягне певної віхи протягом багатьох років.

Які види бізнес-моделей Amazon шукають агрегатори?

Агрегаторів Amazon в основному цікавлять три найпоширеніші типи Бізнес-моделі FBA:  Приватна торгова марка, оптова торгівля та патентовані продукти.

Однак важливо відзначити, що агрегатори, як правило, вибирають приватні торгові марки , ніж оптові бренди, тому що вони постійно шукають компанії з солідною історією продажів. Впізнаваність бренду також відіграє важливу роль. 

Запатентовані продукти також є для них привабливим варіантом, якщо вони мають високий прибуток та хороші відгуки. Покупці не зможуть отримати ці продукти деінде, і агрегатори це знають. 

Чим цікавляться агрегатори Amazon? 

Як показує практика, агрегатори зазвичай звертаються до компаній Amazon, які досягають діапазону оцінки від 800 000 1 до XNUMX мільйона доларів. Який агрегатор вибрати – вирішувати бізнесу.

Їх багато, і всі вони різні, але більшість із них вимагатимуть від вашого бізнесу наступних загальних критеріїв:

Зареєстровані бренди 

Як ми вже згадували вище, агрегатори справді зацікавлені у брендах, які продають власні продукти та/або виробляють їх.

FBA Бізнеси 

Найчастіше агрегатори зосереджуються на покупці виконавця Амазон. Чому? Простий; вони хочуть займатися логістикою. До того ж Prime Label – чудовий бонус.

Практична електронна торгівля , шістдесят шість відсотків з 10,000 XNUMX найбільших продавців Amazon використовують FBA.

Прибутки

Більшості агрегаторів, зацікавлених у придбанні вашого бізнесу, знадобиться як мінімум від 200 до 500 тисяч доларів річного чистого прибутку та як мінімум від 15 до 10% чистого прибутку. Це найнижчий рівень, що вони підуть.

Менше артикулів

Вони віддають перевагу компаніям з меншою кількістю SKU, але з вищими доходами.

Продаж через Amazon

Цей чинник більшою мірою залежатиме від покупця. Деякі з них вимагають мінімум 80% продажів через Amazon, в той час як інші приймають щонайменше 30%.

Постійних клієнтів

Лояльна клієнтська база розглядається агрегаторами як велика перевага. 

Ринкова ніша

Оскільки всі еквайєри індивідуальні, вам потрібно знайти того, хто спеціалізується на вашій сфері діяльності, щоб реально скористатися їхнім досвідом.

Солідний бізнес

Агрегатори орієнтуються на довгострокову перспективу. Їм не потрібний бізнес, який стане модою. 

Які питання ви повинні поставити агрегаторам Amazon, які бажають купити ваш бізнес? 

Так, агрегатори Amazon являють собою чудову можливість для продавців Amazon, готових до їхнього наступного підприємства, але також вірно і те, що вихід з Amazon може трохи спантеличити. 

Пам’ятайте, ви багато працювали, щоб позиціонувати себе на ринку.

Отже, найменше, що ви можете зробити, – це залишити це в руках когось із досвідом та цінностями.

В епізоді «Агрегатори Amazon – які питання слід ставити при продажі свого бізнесу на Amazon», з подкасту «Amazing FBA» Джеремі Белл, директор зі злиття та поглинання Elevate Brands, згадав кілька дуже цінних питань / заяв, які продавці Amazon повинні поставити / сказати під час інтерв’ю з агрегаторами Amazon:

  1. “Розкажіть мені про свій досвід роботи в подібних компаніях …”
  2. «З якими типами Hazmat (або будь-якими іншими КОНКРЕТНИМИ) проблемами компанії, подібні до моєї, стикаються протягом усього шляху продажів?»
  3. «Я хотів би познайомитися з командою, яка керуватиме моїм бізнесом…»
  4. «Скільки досвіду у вашої компанії у покупці бізнесу FBA?
  5. «Чи можете ви показати мені схему комплексної перевірки, яку ви слідуватимете?»
  6. “Чи є у вас фінансування?” … “Як ви профінансуєте цю угоду?”

Агрегатори Amazon: які ваші варіанти?

Мерама – Мехико, Мексика

Ця компанія надає підприємствам електронної комерції по всій Латинській Америці послуги для прискорення їхнього зростання та отримання прибутку стратегічно та з використанням запатентованих технологій. Як зазначено на їхньому веб-сайті, ось як вони працюють:

  • 1. Вони інвестують у вашу компанію, купуючи частку, але не 100% вашого бізнесу.
  • 2. Ви отримуєте виручку за частину проданих акцій, підтримку корпоративного управління та ведення бізнесу.
  • 3. Використовуючи варіант «Вихід у майбутньому», вони працюють над збільшенням вашого бізнесу до 1 млрд. дол. США, пропонуючи вам варіанти виходу на строк від 3 до 5 років.

Elevate Brands – Нью-Йорк, Нью-Йорк

Ця компанія залучила капітал у 372 мільйони доларів. І вони відповідають за створення індивідуального виходу для продавців Amazon.

Це огляд одного з їхніх клієнтів, який можна знайти на його веб-сайті: «Команда Elevate швидко визначила, що мій бізнес підходить, зробила пропозицію та виконала свою роботу менш ніж за 30 днів. Мені подобалося професійне та доброзичливе спілкування протягом усього процесу, і я з нетерпінням чекаю, коли мій бізнес вийде на новий рівень».

Boosted Commerce – Лос-Анджелес, Каліфорнія

Вони зосереджені на придбанні брендів Amazon та Shopify, а також приватних торгових марок FBA. 

Для Boosted Commerce потрібна мінімальна річна SDE у розмірі 500 137 доларів США, і вона здебільшого працює з будь-якою категорією, крім електроніки та одягу. Вони можуть похвалитися фінансуванням у розмірі 30 мільйонів доларів, більше XNUMX придбаними ними брендами, і вони дбають про збереження цілісності вашого бренду, і вони мають висококваліфіковану команду експертів з електронної комерції. 

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин