Адаптивні пошукові оголошення

Адаптивні пошукові оголошення
Адаптивні пошукові оголошення Google – це можливість підвищити шанси показу вашої реклами. Google Ads автоматично комбінує їх під кожен аукціон на основі доданих елементів оголошення.

Як працюють адаптивні пошукові оголошення

— Ви додаєте елементи оголошення (до 15 заголовків та 4 описів).

Будь-який заголовок повинен підходити до будь-якого опису, оскільки система може комбінувати їх у будь-якому порядку. Чим більше елементів ви додаєте, тим більше об’яв може створити Google Ads.

— Алгоритми машинного навчання становлять найефективніші комбінації.

Система протестує різні комбінації заголовків та описів, щоб визначити з них найрезультативніші.

— Кожен користувач бачить найрелевантнішу рекламу.

Завдяки машинному навчанню тексти об’яв максимально відповідають конкретним пошуковим запитам.

Адаптивні пошукові оголошення – переваги

  • Економія часу: достатньо вказати варіанти заголовків та описів, оголошення система комбінує самостійно.
  • Шанси показу реклами збільшуються: оголошення найчастіше беруть участь в аукціонах та показуються за більшою кількістю пошукових запитів.
  • Аналізуючи адаптивні пошукові оголошення ви зможете побачити єфективність різних комбінацій оголошень та вибирати найкращі, щоб використовувати їх в інших рекламних кампаніях.
  • Адаптивні пошукові оголошення оптимізацуються за рахунок машинного навчання: система автоматично визначає найефективніші комбінації, спираючись на статистику.

Рекомендації щодо роботи

  • Додайте щонайменше п’ять різних заголовків. Занадто схожі заголовки ускладнюють роботу системи та заважають тестуванню. При цьому не забувайте, що будь-який заголовок повинен підходити до кожного опису, оскільки система може комбінувати їх у будь-якому порядку.
  • Вкажіть щонайменше два-три заголовки, тісно пов’язані з ключовими словами.
  • Додайте заголовки різної довжини (максимальна кількість символів – 30). Не варто використовувати в кожному заголовку максимум символів, тому модель машинного навчання тестує як короткі, так довгі варіанти.
  • Придумайте від двох до чотирьох різних описів.
  • Додайте до адаптивного два класичних розгорнутих текстових об’яв у кожну групу об’яв. Це підвищить охоплення.
  • Якщо вам потрібно закріпити конкретний заголовок або певний опис на потрібну позицію, то у вас є ця можливість (наприклад, назва бренду або важливу юридичну інформацію). Як це зробити – розглянемо далі.
  • Пам’ятайте, що системі потрібен час на навчання та оптимізацію (в середньому два тижні). Тому не робіть поспішних висновків.

Про що можна написати в заголовках та описах

  • Перерахуйте різні варіанти ваших пропозицій (товарів, послуг тощо), щоб користувачі мали вибір.
  • Поділіться інформацією про ціни, знижки та спеціальні пропозиції.
  • Розкажіть, чому вам можна довіряти (про ваш досвід, сертифікати, нагороди та інше).
  • Поінформуйте про умови доставки та гарантії. Покажіть, що ви дбаєте про клієнтів.
  • Використовуйте заклики до дії та слогани, щоб запам’ятатися потенційним покупцям та чітко дати зрозуміти, чого ви від них хочете.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Адаптивні пошукові оголошення – як налаштувати

1. Зайдіть до Google Ads.

2. Виберіть «Кампанії в пошуковій мережі» та перейдіть у вкладку «Оголошення та розширення»:

3. Натисніть кнопку «+» та виберіть «Адаптивне оголошення в пошуковій мережі»:

4. Виберіть групу об’яв.

5. Створіть адаптивні пошукові оголошення, додавши всі необхідні елементи:

Вище ми згадали у тому, що заголовок чи опис можна закріпити певної позиції. Зробити це можна за допомогою «шпильки»:

Слідкуйте за показником якості та зважте на підказки системи — вони допоможуть зробити рекламу більш ефективною.

5 найкращих практик для адаптивних пошукових оголошень

Ці поради допоможуть вам оптимізувати адаптивні оголошення в пошукових кампаніях та збільшити кількість кліків та конверсій.

1. Додайте хоча б одне адаптивне пошукове оголошення з якістю “Хороше” або “Відмінне” до кожної групи

Google рекомендує додавати в адаптивні пошукові оголошення в кожну группу оголошень. Використовуйте показник якості, щоб переконатися, що якість оголошення знаходиться на рівні «Хороше» або «Відмінне», оскільки це підвищує шанси на показ. Загалом у групі має бути не більше трьох адаптивних пошукових оголошень.

Найкраще створювати дуже конкретні групи оголошень на основі ваших товарів з щонайменше трьома якісними оголошеннями, як рекомендується Google. Це дозволить системам Google Ads оптимізувати показ реклами та збільшити кількість кліків.

2. Додайте кілька унікальних заголовків та описів

Адаптивні пошукові оголошення відзначаються наявністю кількох комбінацій оголошень та ключових слів, які можуть відповідати пошуковим запитам користувачів. Це допомагає підвищити релевантність у пошуку та залучити більше клієнтів.

Створюючи адаптивні пошукові оголошення додайте якомога більше унікальних заголовків, щоб збільшити кількість можливих комбінацій та підвищити ефективність кампанії.

Заголовки та описи в оголошеннях цього формату можуть відображатися в кількох комбінаціях та в будь-якому порядку. У зв’язку з цим важливо переконатися, що ці елементи є унікальними і добре працюють при показі в різних поєднаннях.

Усього можна додати до 15 заголовків та до 4 описів. Адаптивні пошукові оголошення покажуть до трьох заголовків та двох описів за один раз. На екранах меншого розміру (наприклад, на мобільних пристроях) можуть відображатися два заголовки та один опис.

Поради щодо заголовків та описів

  • Додайте мінімум 8-10 заголовків, щоб система могла створити більше рекламних комбінацій

Це допоможе підвищити релевантність об’яв та ефективність групи об’яв. Щоб збільшити шанси на показ оголошення, додайте щонайменше п’ять унікальних заголовків, які відрізняються один від одного. Не повторюйте одні й самі фрази, оскільки це обмежить кількість рекламних комбінацій, згенерованих системою.

Ви можете використовувати деякі заголовки, щоб сфокусуватись на важливому товарі або послузі.

Додайте популярні ключові слова щонайменше два заголовки, щоб підвищити релевантність оголошення. Створюючи адаптивні пошукові оголошення система рекомендуватиме популярні ключові слова у групі оголошень для включення до заголовків.

Переконайтеся, що ви не додали ключові слова до трьох заголовків, щоб система могла створити більше рекламних комбінацій. Натомість ви можете виділити переваги, спеціальні послуги, особливий годинник, заклики до дії, умови доставки та повернення, спеціальні пропозиції, слогани чи рейтинги.

Спробуйте додати заголовки різної довжини. У цьому намагайтеся не перевищувати ліміт. Системи Google протестують і короткі, і довгі заголовки.

Ви маєте максимум 30 символів для кожного заголовка.

  • Додайте два унікальні описи, максимум – чотири

Описи повинні фокусуватися на особливостях товару або послуги, які не вказані в заголовках, а також містити заклик до дії.

Ви маєте максимум 90 символів для кожного опису.

Приклад створення адаптивного пошукового оголошення із заголовками та описами:

3. Використовуйте популярний контент із існуючих розгорнутих текстових оголошень

Створюючи адаптивні пошукові оголошення використовуйте заголовки та описи з розгорнутих текстових об’яв у групі. Це дозволить отримати більше рекламних комбінацій з ключовими словами, які вже довели свою ефективність у вашій кампанії.

4. Закріпіть заголовки та описи на певних позиціях, щоб контролювати, де вони з’являються

По дефолту заголовки та описи можуть з’являтися в оголошенні у будь-якому порядку. Але ви можете закріпити їх у певних позиціях. “Закріплення” – це нове поняття, введене в адаптивні пошукові оголошення.

Згідно Google, у більшості випадків використовувати закріплення не рекомендується . Якщо закріпити заголовок або опис, цей елемент відображатиметься лише на вказаній позиції. Інші елементи на його місці не з’являтимуться. Це обмежує кількість можливих комбінацій елементів, а отже – і різноманітність оголошень, що може негативно вплинути на ефективність.

Тому функцію закріплення слід використовувати розсудливо. Закріплення надто великої кількості заголовків та описів на фіксованих позиціях знижує ефективність та зменшує гнучкість цього формату.

  • Якщо у вас є текст, який повинен з’являтися в кожному оголошенні, його потрібно вказати на позиції “Заголовок 1”, “Заголовок 2” або “Опис 1” та закріпити. Цей текст завжди відображатиметься в оголошенні.
  • Ви також можете закріпити заголовки та описи, які мають відображатись на конкретних позиціях в оголошенні. Наприклад, дисклеймери чи спеціальні пропозиції.
  • Щоб закріпити об’єкт, створюючи адаптивні пошукові оголошення наведіть курсор у праву частину заголовка або опису і натисніть на іконку у вигляді шпильки. Потім виберіть позицію, на якій має з’являтися заголовок або опис.
  • В результаті закріплення заголовок або опис завжди відображатимуться на вказаній позиції. Щоб підвищити гнучкість оголошень, рекомендується закріплювати 2-3 заголовки або описи на кожній позиції. Будь-який із закріплених варіантів потім може з’являтися на зазначеній позиції, що уможливить створення різних комбінацій.
  • Натисніть “Зберегти”.

5. Підвищуйте оцінку ефективності оголошень

У процесі створення адаптивного пошукового оголошення ви бачите показник «Якість оголошення» праворуч із загальною оцінкою ефективності та рекомендаціями щодо її покращення.

Згідно Google, рекламодавці, яким вдалося підвищити якість оголошень з низького до відмінного, в середньому отримують на 9% більше кліків та конверсій.

  • Показник «Якість оголошення» відображає релевантність, різноманітність та якість рекламного тексту.
  • Рекомендації щодо покращення загальної ефективності можуть включати:
      • Додавання більшої кількості заголовків;
      • Включення популярних ключових слів у заголовки;
      • створення більш унікальних заголовків;
      • Створення унікальних описів.
  • Натисніть «Подивитися ідеї», щоб побачити рекомендації щодо покращення релевантності та якості оголошення.
  • Оголошення може отримувати такі оцінки якості: «Відмінне», «Гарне», «Середнє», «Низьке» або «Не завершено».
  • Спробуйте отримати як мінімум оцінку «Добре», змінюючи текст заголовків або описів або додаючи популярні ключові слова. Якщо у вас багато закріплених об’єктів, спробуйте відкріпити деякі з них, щоб підвищити загальну оцінку ефективності.

Чи підтримуються ще розгорнуті текстові об’яви? 

Розгорнуті текстові оголошення ще підтримуються, але вони більше не є стандартним форматом для пошукових кампаній. На даний момент ви можете використовувати цей формат разом з адаптивними пошуковими оголошеннями. Google рекомендує мати принаймні одне адаптивне оголошення поряд із двома розгорнутими в групі оголошень для підвищення ефективності.

При цьому Google прибрав можливість додавати текстові оголошення прямо з меню “Оголошення та розширення”. Щоб створити таке оголошення, потрібно відкрити  «Оголошення та розширення», вибрати  «Адаптивне оголошення в пошуковій мережі», а у вікні, натиснути на пункт «Повернутися до текстових оголошень ».

Видалення розгорнутих текстових оголошень з меню  «Оголошення та розширення» безперечно вказує на те, що Google планує повністю відмовитися від цього формату в майбутньому. Проте зараз він ще підтримується.

Підбиваємо підсумки

Перехід на адаптивні пошукові оголошення продовжує рух Google у бік більшої автоматизації Google Ads. Ми використовували цей формат у своїх кампаніях та спостерігали збільшення кількості кліків та CTR порівняно з розгорнутими текстовими оголошеннями.

Ви можете підвищити ефективність кампаній, дотримуючись наступних п’яти рекомендацій щодо створення адаптивних пошукових оголошень:

  • Додайте щонайменше одне адаптивне оголошення до кожної групи.
  • Додайте кілька унікальних заголовків та описів.
  • Використовуйте популярний контент із розгорнутих текстових оголошень.
  • Закріпіть деякі об’єкти, щоб контролювати, де вони з’являються.
  • Прагніть оцінки ефективності об’яви на рівні мінімум «Добре».

Інші найкращі практики, рекомендовані Google, включають використання:

  • Розширення, щоб зробити оголошення більш залучаючими для користувачів. До кожної групи об’яв можна додати до чотирьох розширень .
  • Модифікаторів об’яв, таких як зворотний відлік та вставка позицій.
  • Інтелектуальних стратегій призначення ставок та ключових слів із широкою відповідністю. Це дозволяє отримувати на 20% більше конверсій за звичайної ціни.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті фейсбук.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин