Просто так оголосити про реалізацію проекту не вийде. Щоб робота справді принесла позитивні плоди, а потік цільового трафіку розширився та збільшилася кількість конверсій, необхідно застосовувати спеціальні технології, прораховувати маркетингові ходи, використовувати прийоми для ефективного просування.
Інтернет маркетинг має два основні напрями:
Перший напрямок – e-marketing, який використовує не один основний, а одразу кілька інструментів просування у Мережі для популяризації проекту. В даному випадку стануть у нагоді і спеціально створені соціальні сторінки сайту, групи, взаємодія з партнерськими ресурсами, можливості контекстної реклами. По суті йдеться про комплекс заходів, завдяки якому проект розкручується.
Іншим способом досягти впізнаваності проекту вважається вірусний маркетинг в інтернеті. Як діє сарафанне радіо в житті, так і у Всесвітньому павутинні — лайки, рекомендації знайомим та друзям, репости – дозволяють домогтися залучення все більшої кількості користувачів, які є потенційними покупцями товарів та послуг у своє інформаційне поле.
Розкрутка проекту відбувається у соціальних мережах, на форумах, через SMS та розсилки на електронну пошту. Втім, використання останнього інструменту, як показує практика, не надто вдале рішення для популяризації проекту. Подібні розсилки відправляються прямо в спам і мають низьку можливість прочитання інформації, а значить і залучення нових користувачів. Натомість вірусний контент — бюджетний інструмент із завоювання сердець мільйонів користувачів.
З огляду на те, що через інтернет інформація доставляється оперативніше, ніж за допомогою засобів масової інформації, то ця здатність – безперечний плюс. Також пропонований продукт представлений в Мережі наочно, а аудиторія користувача більше любить «картинки», ніж нудні статті, що описують характеристики послуги/товару.
Здавалося б, яскраві образи та короткі слогани використовує і зовнішня реклама. Однак онлайн-маркетинг значно випереджає даний рекламний вигляд, оскільки може бути орієнтований і на вузьку аудиторію, враховуючи її конкретні запити та інтереси. Тоді як зовнішня реклама намагається охопити все, тому відсоток залучення реальних споживачів невеликий. Саме завдяки своїй можливості «прицілюватися» до певних груп людей, інтернет маркетинг дає високі результати.
Також інтернет реклама може робити інше – охоплювати масштабні аудиторії. За допомогою глобальної Мережі можна «дістати» всіх користувачів Інтернету, що знаходяться в різних містах і точках світу.
Велике значення має фінансове питання. Зовнішня та ТВ-реклама – продукт дорогий, не кожен рекламодавець потягне пропоновані ціни. Інтернет-маркетинг часто обходиться дешевше. До того ж, його вигода очевидна, якщо враховувати продуктивність. До речі, не доведеться витрачатися і на збір аналітичної інформації, адже в інтернеті достатньо безкоштовних веб-сервісів, які надають аналітичні послуги. Найвідоміші – Google Аналітика, Яндекс.Метрика.
Однак інтернет маркетинг має також і недоліки і їх не можна оминути. Дуже вагомий недолік – це велика конкуренція. Маркетологи щодня вигадують нові способи залучення дедалі більшої кількості покупців. І лише свіжий оригінальний підхід може виправити становище.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
Якісне просування будь-якого проекту відбувається відразу на кількох майданчиках. Вибір місця для розміщення обумовлюється специфікою бізнесу та ефективністю проведених кампаній. Найбільш популярні види інтернет реклами:
1. Контекстна. Вона передбачає використання графічно-текстових чи текстових блоків. Для показу реклами користувачеві достатньо зайти в пошукову систему Яндекс або Google. Ця реклама охоплює вузьку аудиторію користувачів, які вже зацікавлені у конкретному рекламному продукті. Рекламодавцю достатньо лише заплатити за послугу переходу на його сайт.
2. Вірусна. Вона “чіпляє” користувачів відеороликом, викладеним в інтернеті. І комерційних цілей, здавалося б, не переслідує.
3. Нативна. Текст із зображенням на відповідну тематику може публікуватися на сторінках соціальних мереж. Зовнішніх ознак реклами немає, вона завуальована, тому часто є найкращою для сприйняття.
4. Таргетована. Оголошення – текстові з ілюстраціями чи відео – спрямовані на конкретну цільову аудиторію. Тут враховується стать, вік, інтереси, соціальний прошарок потенційного покупця товарів/послуг. Визначення аудиторії за такими ознаками дозволяє показувати рекламу лише тим користувачам, залучення яких розраховує рекламодавець.
5. Реклама з тизерами для залучення уваги та посилення інтриги. Маркетингова система може використовувати рекламний банер, «кричу» картинку, але головна особливість – візуальний і текстовий контент, спрямований на створення загадки, яку користувачеві захочеться розгадати.
6. Новинні, тематичні розсилки. Вони приходять на електронну пошту, і якщо користувачеві цікава тема, він пройде за посиланням, де отримає не тільки інформацію, що пропонується в розсилці, але і рекламні пропозиції.
7. Спливаючі вікна. Наприклад, прев’ю перед роликами на ютубі або банери на будь-якому інформаційному сайті. У цьому форматі користувач залучається до потенційних клієнтів, мимоволі переглядаючи рекламну інформацію.
Такі види реклами забезпечують «зелене світло» просування проекту. Однак маркетологам потрібно пам’ятати, що інтернет-маркетинг – не закостеніла, а система, що активно розвивається. Деякі методи, які були популярні ще рік тому, старіють. Реклама видозмінюється та використовувати застарілі важелі марно, потрібно шукати нові, більш продуктивні методи.
Так, останнім часом втратили свою популярність e-mail розсилки. За рахунок величезної конкуренції цей метод витіснив сам себе з фокусу уваги користувачів. Однак при коректній сегментації навіть у даному випадку можна показати листа саме тому, хто його хоче побачити і досягти результату.
Інтернет маркетинг стає досить ефективним при персоналізації – індивідуальний підхід та показ для користувача релевантної реклами. На сьогоднішній день у пріоритеті залишається політика комунікативного методу та використання соцмереж. Живе спілкування дає більше можливостей для розширення бази клієнтів, а довірчі відносини з покупцями – лояльність до бренду.
Хоча ці поняття мають деякі подібності, є ключові відмінності, які необхідно враховувати у побудові маркетингової стратегії.
Digital-маркетинг – це загальний термін, який включає все, що вимагає використання електронних пристроїв, у тому числі і інтернет маркетинг (його ще називають онлайн-маркетинг). Ринок цифрового маркетингу загалом зростає разом із домінуванням цифрових платформ у ХХІ столітті, замінюючи традиційний підхід.
Основні відмінності між послугами digital- та онлайн-маркетингу полягають у технічних характеристиках. Термін digital-маркетинг використовується для стратегій, у яких просування товарів та послуг задіяні цифрові формати (наприклад, телевізійна реклама). Це означає, що просування в такий спосіб не обмежується лише інтернетом. Детальніше про особливостіdigital-маркетингучитайте у нашій іншій статті.
Інтернет маркетинг знаходиться в рамках digital-маркетингу та передбачає присутність в інтернеті. Послуги онлайн-маркетингу використовують цифрові канали, що надаються виключно в Мережі. Щоб донести своє повідомлення до цільової аудиторії, необхідно зосередитися, наприклад, використання реклами у соціальних мережах чи просуванні пошуку.
Використовуючи переваги кожного каналу просування цілком реально створити комплексну стратегію просування в інтернеті, відкоригувати існуючі цілі, підвищити рентабельність інвестицій. Розглянемо докладніше сучасний інтернет маркетинг, уточнимо, які інструменти доступні для використання.
Контент-маркетинг
Стратегія контент-маркетингу фокусується на обміні цінними та актуальними знаннями з аудиторією. За допомогою якісного та сучасного контенту можна привернути увагу до свого бренду та компанії в цілому.
Сьогодні інформація може бути представлена у різних формах:
Важливо пам’ятати, що контент-маркетинг— це чудовий інструмент для всіх, хто прагне стабільності, намагається розвинути свій бізнес. Щоб цей канал дав найкращі результати, матеріали мають бути високоякісними, тобто:
Звичайно, потрібно подбати про свою репутацію та пам’ятати про грамотність. Тільки тоді інтернет-маркетинг буде успішним.
Пошукова оптимізація
Пошукова оптимізація (SEO) – це процес оптимізації сайту, щоб він займав вищі позиції в результатах пошуку. Стратегія допомагає ресурсу з’явитися на перших сторінках пошукових систем. Саме тоді можна досягти якіснішого трафіку на свій сайт.
Що може покращити показники веб-сайту? Наша компанія, як експерт у цій галузі, рекомендує звернути увагу на такі особливості сучасногоSEO маркетинг:
При цьому важливо розуміти, що є те, що ускладнює SEO. Це алгоритми, що регулярно оновлюються. Вибираючи пошукову оптимізацію як основний інструмент просування, варто завжди тримати руку на пульсі всіх змін пошукової системи. Використання сучасних підходів зробить маркетинг в інтернеті для вашої компанії успішним.
Контекстна та медійна реклама
Реклама в інтернеті зазвичай включає платні пошукові та медійні оголошення. Найчастіше цей інструмент працює на основі оплати кліків (компанії платять за рекламу лише тоді, коли користувачі натискають на неї).
Серед головних переваг РРС-реклами називають:
Показ рекламних оголошень на першому місці в пошуковій видачі, у правій частині сторінки результатів, під час перегляду сторінок сайтів-партнерів Google, перед відео на YouTube та в мобільних програмах відкриває найширші можливості для підвищення впізнаваності бренду.
Інтернет маркетинг використовує переваги реклами з оплатою за клік (PPC) як однією з найкращих стратегій швидкого залучення трафіку на сайт за низькою ціною. За допомогою контекстної реклами можна легко зайняти високі позиції у результатах пошуку. Але при цьому важливо бути готовим до того, що при скасуванні фінансування трафік одразу знижується.
Маркетинг у соціальних мережах
Онлайн маркетинг – це насамперед обмін інформацією зі своїми клієнтами. У цьому чудово допомагають соціальні мережі. Просування на цих платформах виходить далеко за межі простого створення постів та відповідей на коментарі. Щоб вплив на аудиторію був ефективним, дії мають бути скоординованими, послідовними.
Маркетинг у соціальних мережах дозволяє бізнесу справити позитивне враження на користувачів, налагодити з ними довірчі стосунки. Коли компанії інтерактивні, діляться новим контентом, коментують, вступають у діалог у соціальних мережах, це «олюднює» бренд. Люди вважають за краще мати справу з іншими людьми, а не з «безликими» компаніями. Практика показує, що час, витрачений на розвиток відносин із споживачами, окупається через продаж.
Найважливішою частиною SMM просування є аналітика. Маркетологи у соціальних мережах аналізують ефективність повідомлень та створюють стратегії на основі цих даних. Експертні поради щодоSMM-маркетингувід наших фахівців вам будуть корисні.
Партнерський маркетинг
Рік за роком ми спостерігаємо, як дедалі більше компаній налагоджують взаємини, запускають партнерські програми для розвитку бізнесу. Є кілька причин, з яких багато хто вважає партнерський маркетинг ефективним інструментом:
Усе це пояснює популярність партнерського маркетингу.
Це система заходів, спрямована на збільшення присутності компанії у Світовій мережі. Головні цілі таких дій — організувати продаж товарів та послуг в інтернеті та покращити впізнаваність бренду. При цьому використовуються лише онлайн-канали взаємодії зі споживачами, оригінальні стратегії та спеціальні сервіси для збору аналітики, налаштування націлювання.
Самостійно освоїти маркетингові ази в інтернеті цілком реально. Сьогодні найбільш цінується практичний досвід, яким діляться експерти з веб-просування у своїх блогах, які навчають відео, на онлайн-курсах та вебінарах.
В классичному виді інтернет маркетинг базується з пошукової оптимізації, маркетингу у соцмережах, контекстної та іншої РРС-реклами, контент-маркетингу, email-розсилок. Ці та інші види інтернет маркетингу допомагають домогтися залучення з боку клієнтів та дають можливість оперативно реагувати на зміни на ринку.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.