Етикетка

Етикетка - що це таке? Топ-5 фактів. | Ads-Tips.com
Етикетка –  один із способів репрезентації компанії. За допомогою неї можна просунути бренд, збільшивши його впізнаваність, а також залучити покупців. Етикетка має бути яскравою, інформативною, виділятися на тлі інших. Вона має бути в усіх продуктів, оскільки це законодавчу вимогу. Тому будь-якому професіоналу сфери продажів важливо розібратися з такою важливою деталлю, що часто зустрічається, як етикетка. Що це таке, які функції вона виконує, які бувають види та особливості етикеток – про все це поговоримо у цій статті.

Етикетка товару: загальні відомості

Етикетка продукту – це знак, на якому є графічне зображення та текст. Зазвичай виробляється як наклейки і вміщується товар. Законодавство вимагає обов’язково використовувати етикетку, оскільки вона інформує споживачів про властивості товару, що купується.

На ярлику має бути назва товару та найменування торгової марки, яка його виробила. Також мають бути зазначені дата та місце виготовлення, термін придатності. У певних випадках пишеться склад продукту чи матеріал виготовлення. Додатково на ярлику можна вказати відомості, які допоможуть споживачам швидше прийняти рішення про покупку.

Наприклад, можна уточнити, що немає шкідливих добавок, склад на 100% натуральний. Також багато торгових марок вказують інформацію про премії, які отримав продукт.

Зараз етикетка – важлива і навіть невід’ємна частина рекламної стратегії. Від того, як виглядає товар залежить його популярність. Красива наклейка підштовхне людей придбати продукцію, а також зробить бренд упізнаваним.

Основні функції етикеток та їх класифікація

Сьогодні етикетка – не просто знак, що інформує людей про властивості продукту. Функцій у наклейки значно побільшало.

Основні з них:

 • Безпека. Наразі практикується інтеграція в етикетку штрих-коду, що дозволяє ідентифікувати продукт ще на складі. Це також потрібно для захисту від підробок — особливо, якщо йдеться про дорогі та популярні товари.
 • маркетинг. Красива та продумана наклейка дозволяє залучити покупців завдяки яскравому вигляду. Люди захочуть купити товар, бо він гарно виглядає.

Етикетки товару класифікується за значимістю інформації. Можна виділити кілька категорій наклейок, якщо орієнтуватися цінність представлених відомостей.

Види:

 • інформаційні. Там зазначено найменування товару, обсяг, склад.
 • Описові. Є інструкція по застосуванню, інші правила використання товару.
 • Ідентифікуючі. На знаках є відомості про виробника.
 • Пропагандистські. Вказані переваги товару, є додаткова реклама.

Якщо важливо привернути увагу до продукту, однозначно слід вказувати його переваги і робити яскраву етикету. Це дозволить підвищити проданість товару та зробити бренд більш впізнаваним.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Види етикеток

Етикетка буває різних видів, і це залежить від виду виробу. Допустимо, для деяких продуктів важливо, щоб знак не втрачав колір під час температурних змін. Для інших необхідно, щоб наклейка підкреслювала форму виробу. Розберемося, які існують види бірок, а також уточнимо їх особливості.

Паперові етикетки вважаються найбільш бюджетними. Щоб ярлик не розмок у разі попадання води, він створюється із целюлозного паперу. На етикетку наносяться малюнки, для цього застосовується покриття фольгою та тиснення. Паперовий вигляд застосовується у тих випадках, коли товар не стикається з агресивним впливом. Наприклад, такий ярлик є актуальним для предметів гардеробу, деяких харчових продуктів.

Термозбіжні етикетки цікаві тим, що вони кріпляться майже до будь-якої форми поверхні при нагріванні. Їх непросто виготовляти і це недолік. Цей вид захищає ємність від сонячних променів, від розриву. Наклейки не бояться стрибків температури та вологи.

Самоклеючі ярлики відрізняються довговічністю, вони бувають повнокольоровими та простими. Одні йдуть у рулоні, і при нанесенні з них потрібно забрати адгезійний папір. Завдяки цьому виходить міцний контакт із поверхнею. Цей вид ярлика складно відклеїти.

Також є етикетки на полімерній основі, які здатні витримати різні погодні умови, що означає, що вони не зіпсуються під впливом високої вологості та сонячного проміння. При їх виготовленні застосовується поліпропілен або поліетилен. Подібні етикетки повністю забираються після покупки товару.

Об’ємні, друга назва – шильди. Виготовляються із поліуретанової смоли, яка після застигання візуально збільшує зображення. Колір виходить глибоким та насиченим. Такий варіант дозволяє залучити клієнтів та виділити продукт. Часто застосовується під час виготовлення торговельного обладнання, сувенірів, меблів, транспортних засобів. Ярлики цього виду стійкі до стрибків температури та хімічної дії.

Невидимі та голографічні етикетки також часто зустрічаються. Перший вид створюється із прозорих матеріалів, які зливаються з упаковкою. Застосовується при виготовленні побутової хімії, косметики тощо.

Голограма захищає товари від підробки та копіювання. Ярлики цього виду бувають паперовими, термозбіжними і самоклеючими. Вони мають спеціальну захисну смугу.

Яка інформація обов’язково має бути присутня на етикетці

На етикетку зазвичай наносять властивості продукту, правила використання, дату виготовлення, термін придатності, відомості про продавця та особу, яка приймає претензії від покупців. Для продуктів харчування додатково зазначають країну виробництва, харчову цінність, умови зберігання, сертифікати.

На ярлику одягу має бути: склад виробу, розмір, артикул, відтінок, вміст волокон. Для косметичних засобів уточнюються компоненти та призначення продукту, відомості про держреєстрацію та інше.

За неповну інформацію на етикетці покладено штраф для компанії до 30 тисяч рублів. Якщо не вказано виробника, ФОП може заплатити до 4000 грн, а організації – до 40 000 грн. Також покладено відповідальність за неправдиву інформацію. Для бренду штраф складає до півмільйона рублів.

Етикетка – важливий та обов’язковий елемент для будь-якого продукту. При її створенні необхідно враховувати законодавчі вимоги та прагнути найвигідніше уявити товар.

Етикетка як інструмент маркетингу

Щодня з’являються нові товари, які, зазвичай, практично немає відмінностей між собою.

Основне завдання маркетингової стратегії – створення у споживача відчуття, що перед ним саме та продукція, яка відрізняється від аналогічних товарів певними позитивними якостями.
Наклейка та упаковка є практично єдиним способом реклами продукту у конкретному місці та у конкретний час.

У сучасних ринкових умовах виробники товарів та продавці все менше контактують з кінцевим споживачем і виділяють свою конкурентну перевагу над іншими фірмами. Це говорить про те, що всі маркетингові дії мають бути ретельно продумані та сплановані. У той самий час етикетка – і є той елемент зв’язку, що є основою маркетингу.

Мотивація покупців за допомогою промоетикеток

Одним з найкращих варіантів стимулювати продаж за допомогою етикеткової продукції є нанесення на них промокоду, завдяки якому з’являється можливість брати участь у тій чи іншій акції.

Наклейка на товар може бути цікавою, що дозволяє привернути увагу покупця. Однак це ще не гарантує придбання продукту.

Можливість отримання бонусів або участь у розіграші призів має у своєму розпорядженні відвідувачів магазину до здійснення покупки прямо тут і зараз.
Самоклеючі етикетки з кодом легко наносяться практично на будь-яку упаковку. Для захисту промокоду може використовуватися скретч шар на другому шарі наклейки, якщо вона багатошарова.

Сім кроків до ефективної упаковки

 1. Виділити основні атрибути товару та товарної групи – основні вигоди споживача, які він отримує, користуючись товаром (або нашою маркою, або товарною групою в цілому).
 2. Створити щонайменше трьох альтернативних формулювань споживчого позиціонування з урахуванням основних атрибутів. Це допоможе надалі вибрати найбільш ефективний варіант.
 3. Створити 10—20 альтернативних текстових рішень (назви товару це можуть бути і рекламні гасла).
 4. Створити три альтернативні повні творчі рішення (наприклад, етикетка: назви + графіка), базуючись на альтернативних формулюваннях споживчого позиціонування.
 5. Протестувати альтернативні рішення на групах споживачів, які формують основний обсяг покупок у цьому регіоні.
 6. Ретельно оцінити плюси та мінуси альтернативних рішень: текстових та графічних. Виділити найбільш суттєві пропозиції та знайти шляхи їх подальшої реалізації у творчій концепції.
 7. Провести заключний тест та остаточно оцінити якість творчих рішень.

І останнє, повертаючись до паралелей між життям та маркетингом. Якось, розробляючи соціальну рекламу, один із авторів поточного огляду написав: «Кохання жінки — це завжди надія. Не виправдавшись, вона перестає бути коханням». Стосовно нашої теми можна сказати: «Товар — це завжди комплекс споживчих очікувань. Не виправдавши їх, він перестає бути товаром».

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин