Вивчивши матеріал цієї статті, можна отримати відповіді на ці запитання, а потім уже вирішити, чи потрібно вашому бізнесу використання Вебвізора, чи ні.
Вебвізор створює для кожного відвідувача окремий запис, де видно його активність на сторінці – переміщення курсора, переходи за посиланнями, перегортання контенту тощо. Дані з’єднуються з іншими метриками та залишаються в системі протягом двох тижнів. При необхідності їх можна відтворити та використовувати для аналізу.
Інструмент має широкі можливості та записує такі дії відвідувачів:
Вебвізор допомагає покращувати навігацію та сайту, контент, підвищувати відвідуваність. Щоб отримати доступ до даних, потрібно активувати та правильно налаштувати інструмент.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
Вебвізор вдасться активувати лише з Яндекс.Метрикою. Для його підключення потрібно спочатку пройти реєстрацію в пошуковій системі Yandex, тобто створити електронну пошту. Далі потрібно відкрити сервіс Яндекс.Метрика та у верхній частині екрана натиснути на кнопку «Додати лічильник».
При успішному заповненні форми відкриється сторінка, де буде видно код установки на сайті. Буде запропоновано кілька варіантів, наприклад HTML або CMS. Можна вибрати зручний спосіб встановлення коду лічильника.
Після активації Вебвізора стоятимуть стандартні налаштування. Їх за потреби можна змінити. Наприклад, можна спробувати оновлену версію або залишити стару. Також вдасться вказати, який варіант підходить для завантаження сторінки в програвач. Потрібно визначитися зі способом перегляду. У тому випадку, коли відомості на сайті регулярно змінюються, слід активувати запис сторінок із браузера. Потім залишиться зберегти внесені зміни.
При правильному налаштуванні вдасться користуватися Вебвізором та з його допомогою аналізувати активність користувачів. Можна налаштувати часовий період, вибрати будь-який діапазон у календарі. Активність відвідувачів позначається точками різних відтінків: червона маленька; зелена – велика; жовта – середня. Вказуються і такі важливі відомості про відвідування, як номер, ключова фраза.
Не слід кожне відвідування переглядати окремо, оскільки це не принесе користі. Щоб ефективно працювати з веб-візором, потрібно розділити аудиторію на різні групи. Розділяти слід за цілями, запитами, джерелами трафіку та іншими характеристиками. Таким чином вдасться швидко оцінити загальну активність користувачів та зрозуміти, що потрібно для покращення сайту.
Інструмент дозволяє протестувати нововведення, виявити проблеми з відображенням сайту на мобільних пристроях, зрозуміти, який контент людина перечитує кілька разів через складність сприйняття та які елементи дизайну незручні та дратують користувача.
За допомогою детальної інформації щодо кожного відвідування та фільтрів можна робити вибірки за групами та всередині кожної дослідити поведінку аудиторії. Повну картину представлять карти кліків та посилань.
Карта кліків відображає статистику клікабельності, тобто на що користувачі звертають увагу і куди натискають на сторінці. Ви зможете побачити помилки в дизайні, проблеми з контентом, проаналізувати розташування ключових елементів сайту. А також зрозуміти де доцільно розмістити пошуковий рядок, форму реєстрації або кнопки cta.
На відміну від мапи кліків, мапа посилань показує лише переходи за посиланнями на сторінці. Найпопулярніші посилання підсвічуються яскравим насиченим кольором.
Карта скролінг показує розподіл уваги людини по різних частинах сторінки. Можна виявити найбільш популярні області сторінки та розміщувати важливий контент саме там.
Ця опція знадобиться, якщо на сайті є форми, за якими слід відстежувати конверсії. У Вебвізорі передбачено два режими:
Результати аналітики допоможуть зрозуміти, що не так з конкретною формою чи полем.
Розглянемо дві групи поширених проблем з використанням сервісу та способи їх вирішення.
Сервіс не працює. Вебвізор може не працювати з таких причин:
Немає даних, які відповідають умовам звіту. Не слід зазначати у звіті відвідування цільових клієнтів за конкретною операційною системою. Якщо таке налаштування все ж таки є, і жодна людина не зайде з цієї ОС протягом двох тижнів, виникне помилка.
Проаналізуйте тривалість сеансів та оберіть відвідувачів, які провели багато часу на сайті. Вебвізор підкаже, чи мали проблеми з навігацією. Наприклад, людина швидко вибрала кілька товарів, склала їх у кошик і не здійснила покупку. Можливо, на сторінці є недоліки у функціоналі форми, її полів або у вікні реєстрації.
Розглянемо інший випадок, коли користувач довго переміщався сторінками каталогу, шукав товар. Потім скористався пошуковим рядком, але він не спрацював, і в результаті клієнт пішов. Ймовірно, проблема полягає в наповненні каталогу, зручності користування сайтом, зв’язку гіперпосилань на сторінці, коректній роботі пошукового рядка, відсутності контенту, що пояснює. Про ці проблеми підкаже Вебвізор.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.