Вебвізор

Вебвізор - що це таке? Топ-5 фактів. | Ads-Tips.com
Вебвізор –  аналітичний інструмент, вбудований в Яндекс.Метрику. Він записує, як поводилися користувачі, перебуваючи на цільових сторінках сайту. Завдяки інструменту можна простежити за процесами кожного користувача, оскільки сеанс виводиться у форматі відео. Маркетологи цю інформацію застосовують перевірки ефективності рекламних блоків, контенту. Фахівці спостерігають за поведінкою користувачів на сторінках сайту, щоб підвищити конверсію сторінок. Перед початком роботи рекомендуємо вивчити специфіку Яндекс Вебвізор: що це таке, для чого корисний цей інструмент і як ним користуватися. 

Вивчивши матеріал цієї статті, можна отримати відповіді на ці запитання, а потім уже вирішити, чи потрібно вашому бізнесу використання Вебвізора, чи ні.

Основні можливості Яндекс.Метрика Webvisor

Вебвізор створює для кожного відвідувача окремий запис, де видно його активність на сторінці – переміщення курсора, переходи за посиланнями, перегортання контенту тощо. Дані з’єднуються з іншими метриками та залишаються в системі протягом двох тижнів. При необхідності їх можна відтворити та використовувати для аналізу.

Інструмент має широкі можливості та записує такі дії відвідувачів:

  • Прокручування сторінок. Вдасться зрозуміти, наскільки актуальною є інформація, розташована нижче за перший екран. Якщо людина прокручує сторінку, значить, вона не змогла знайти відповідь на свій запит на самому початку. Користувач вирішив, що зможе знайти його внизу.
  • Переміщення курсора миші. Він дозволяє зрозуміти, куди дивиться людина, перебуваючи на сайті. Аналіз руху миші потрібний для того, щоб зрозуміти, чи легко відвідувачам розбиратися у структурі сайту. Також можна виявити помилки у кнопках, рекламі, меню.
  • Заповнення онлайн-форм. Цей інструмент аналізує відомості, що вводяться користувачами, у формах заявки. Можна подивитись, як відвідувач запитував дзвінок, шукав інформацію, залишав коментар. Вебвізор не записує паролі та нікнейми людей.
  • Кліки. Можна зорово визначити клікабельні зони та зрозуміти, наскільки ефективно розміщення рекламних блоків та інших елементів на сторінці. За допомогою вебвізора вдасться зрозуміти, які області на сайті привертають більше уваги.
  • Копіювання та виділення тексту. Ця функція допомагає дізнатися, з яких сторінок люди копіюють контент, що означає їх зацікавленість у ньому. Ця функція потрібна для того, щоб зрозуміти, які тексти потрібні та важливі для користувачів.
  • Переходи по сторінках та посиланням. За допомогою цієї опції вдається зрозуміти, які сторінки на сайті відкриває людина, за якими посиланнями переходить.

Вебвізор допомагає покращувати навігацію та сайту, контент, підвищувати відвідуваність. Щоб отримати доступ до даних, потрібно активувати та правильно налаштувати інструмент.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Основні можливості Яндекс.Метрика Webvisor

Як підключити вебсайт

Вебвізор вдасться активувати лише з Яндекс.Метрикою. Для його підключення потрібно спочатку пройти реєстрацію в пошуковій системі Yandex, тобто створити електронну пошту. Далі потрібно відкрити сервіс Яндекс.Метрика та у верхній частині екрана натиснути на кнопку «Додати лічильник».

З’явиться нове вікно, де потрібно буде уважно ввести дані про свій сайт та включити таку функцію, як «Вебвізор, карта скролінгу, аналітика форм». Далі буде запропоновано прийняти угоду користувача, рекомендується уважно її прочитати та переконатися, що всі пункти вас влаштовують. Після цього залишиться натиснути кнопку «Створити лічильник». Якщо людина не прийме умови угоди користувача, то не зможе отримати доступ до Вебвізора.

При успішному заповненні форми відкриється сторінка, де буде видно код установки на сайті. Буде запропоновано кілька варіантів, наприклад HTML або CMS. Можна вибрати зручний спосіб встановлення коду лічильника.

Останній крок – натиснути на напис «Почати користуватися». Коли код лічильника буде встановлений на сайті, відомості почнуть записуватись і відображатись у метриці. З’явиться доступ до Вебвізора, де сеанс для аналізу з’являється лише після відходу користувача з ресурсу. Слід врахувати, що відомості оновлюються з невеликою затримкою 5-10 хвилин.

Налаштування Вебвізора

Після активації Вебвізора стоятимуть стандартні налаштування. Їх за потреби можна змінити. Наприклад, можна спробувати оновлену версію або залишити стару. Також вдасться вказати, який варіант підходить для завантаження сторінки в програвач. Потрібно визначитися зі способом перегляду. У тому випадку, коли відомості на сайті регулярно змінюються, слід активувати запис сторінок із браузера. Потім залишиться зберегти внесені зміни.

Важливо подбати про те, щоб вебсайт правильно показував запис візиту. Для цього потрібно дотримуватись конкретних правил:
  1. Кодування має бути UTF-8.
  2. Якщо вебсторінку увімкнено захист від показів в iframe, потрібно зайти в налаштування та додати веб-вибір у винятки.
  3. Також слід вчинити з усіма його піддоменами.
  4. Розмір записи вмісту сторінок має бути трохи понад 185 кб.

При правильному налаштуванні вдасться користуватися Вебвізором та з його допомогою аналізувати активність користувачів. Можна налаштувати часовий період, вибрати будь-який діапазон у календарі. Активність відвідувачів позначається точками різних відтінків: червона маленька; зелена – велика; жовта – середня. Вказуються і такі важливі відомості про відвідування, як номер, ключова фраза.

Щоб запустити вебсайт, потрібно клікнути на іконку програвача. Після цього він запуститься в новому вікні, де буде показано активність користувача. Можна буде встановити відео на паузу, перемотати вперед або назад, перезапустити. Також є можливість прискорити відтворення, що дозволить заощадити час.

Не слід кожне відвідування переглядати окремо, оскільки це не принесе користі. Щоб ефективно працювати з веб-візором, потрібно розділити аудиторію на різні групи. Розділяти слід за цілями, запитами, джерелами трафіку та іншими характеристиками. Таким чином вдасться швидко оцінити загальну активність користувачів та зрозуміти, що потрібно для покращення сайту.

Вебвізор img1

Як користуватися вебвізором

Інструмент дозволяє протестувати нововведення, виявити проблеми з відображенням сайту на мобільних пристроях, зрозуміти, який контент людина перечитує кілька разів через складність сприйняття та які елементи дизайну незручні та дратують користувача.

За допомогою детальної інформації щодо кожного відвідування та фільтрів можна робити вибірки за групами та всередині кожної дослідити поведінку аудиторії. Повну картину представлять карти кліків та посилань.

Карта кліків та карта посилань

Карта кліків відображає статистику клікабельності, тобто на що користувачі звертають увагу і куди натискають на сторінці. Ви зможете побачити помилки в дизайні, проблеми з контентом, проаналізувати розташування ключових елементів сайту. А також зрозуміти де доцільно розмістити пошуковий рядок, форму реєстрації або кнопки cta.

На відміну від мапи кліків, мапа посилань показує лише переходи за посиланнями на сторінці. Найпопулярніші посилання підсвічуються яскравим насиченим кольором.

Карта скролінгу

Карта скролінг показує розподіл уваги людини по різних частинах сторінки. Можна виявити найбільш популярні області сторінки та розміщувати важливий контент саме там.

Аналітика форм

Ця опція знадобиться, якщо на сайті є форми, за якими слід відстежувати конверсії. У Вебвізорі передбачено два режими:

  • Конверсія форми. Показує, скільки людей заповнили та відправили форму;
  • Поля форми. Фіксують скільки часу користувачі заповнювали рядки, які пропустили, на якому пункті зупинилися і закінчили.

Результати аналітики допоможуть зрозуміти, що не так з конкретною формою чи полем.

Вебвізор img2

Проблеми з роботою Вебвізора

Розглянемо дві групи поширених проблем з використанням сервісу та способи їх вирішення.

Сервіс не працює. Вебвізор може не працювати з таких причин:

  • Інструмент не включений у «Лічильнику» Яндекс.Метрики;
  • немає дозволу на відображення у кадрі;
  • на сайті кодування, відмінне від UTF-8;
  • робота ведеться через браузери, які не підтримують веб-візор;
  • код не на кожній сторінці.

Немає даних, які відповідають умовам звіту. Не слід зазначати у звіті відвідування цільових клієнтів за конкретною операційною системою. Якщо таке налаштування все ж таки є, і жодна людина не зайде з цієї ОС протягом двох тижнів, виникне помилка.

Як покращити сайт за допомогою Вебвізора

Проаналізуйте тривалість сеансів та оберіть відвідувачів, які провели багато часу на сайті. Вебвізор підкаже, чи мали проблеми з навігацією. Наприклад, людина швидко вибрала кілька товарів, склала їх у кошик і не здійснила покупку. Можливо, на сторінці є недоліки у функціоналі форми, її полів або у вікні реєстрації.

Розглянемо інший випадок, коли користувач довго переміщався сторінками каталогу, шукав товар. Потім скористався пошуковим рядком, але він не спрацював, і в результаті клієнт пішов. Ймовірно, проблема полягає в наповненні каталогу, зручності користування сайтом, зв’язку гіперпосилань на сторінці, коректній роботі пошукового рядка, відсутності контенту, що пояснює. Про ці проблеми підкаже Вебвізор.

Коротко про головне

  • На основі даних Вебвізора ви зрозумієте, як поводиться користувач, чи зручно користуватися сайтом, розберетеся з недоробками дизайну і виділіть помилки в структурі сайту, і зможете збільшити кількість цільових дій.
  • Для зарубіжних проєктів, можна розглянути альтернативи вебвізору: Hotjar, React Flow, Open Web Analytics.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин