Навіщо потрібен веб-браузер? Основною його метою є перетворення коду, який комп’ютери використовують для створення сайтів, у текст, графіку та інші функції веб-сторінок, звичні сьогодні.
Веб-браузери зазнали значних змін з моменту їхньої першої появи.
Перший browser придумав Тім Бернерс-Лі у 1990 році. Спочатку він називався WorldWideWeb – як сьогодні всесвітня мережа, а потім почав носити ім’я Nexus. Звичайно, те, що він показував тоді, було далеким від вражаючого онлайн-досвіду, який є у користувачів у наші дні.
На початку 90-х аудиторія була настільки вузькою та специфічною, що більшість компаній не мали своїх сайтів. З’явися на той час такі великі торгові майданчики, як eBay та Amazon, вони не змогли б навіть залучити потрібний трафік.
Ситуація почала змінюватися з появою Mosaic у 1992 році.
Browser Mosaic допоміг поширити Інтернет. Графічний інтерфейс спростив навігацію, а можливість відображення графіки на сайтах зробила веб-сторінки цікавішими. Отримувати задоволення від роботи в Мережі з цього часу можуть не лише програмісти.
Оскільки все більше людей проводять багато часу в Інтернеті, компанії швидко пішли за ними онлайн. Що означає — електронна комерція, розіграші в Інтернеті, соцмережі та багато інших речей, які ми сьогодні сприймаємо як належне, були б неможливі без веб-браузеpів.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
Інтернет-браузеpи перетворилися на потужні інструменти, що дозволяють швидко та безпечно отримувати доступ до улюблених сайтів.
Сучасний browser – поняття дуже ємне, адже він має багато корисних можливостей.
Функції браузеpа сьогодні включають безпеку, вбудоване відео, майже миттєве завантаження та багато інших речей, які роблять Інтернет таким цікавим місцем для проведення часу.
Більшість браузеpів доступні для безкоштовного завантаження і за популярністю — одні з найбільш популярних програм для скачування. Найпопулярніші browsers:
Також на платформі, розробленій Google, є й інші браузеpи на основі Chromium: Brave , Colibri , Comodo , Epic Browser , SRWare Iron , Vivaldi – вони менш популярні.
Ще одна причина для мультибраузеpності – швидкість браузеpа. Є «браузеp – мінімум ресурсів» та «browser– максимум», які по-різному обробляють коди. Найповільніший браузеp працює значно довше. Щоб вибрати свій за цим принципом варто вивчити рейтинг швидкості браузеpів.
Багато інтернет-браузеpів підтримують плагіни. Це програми для webбраузеpа – допоміжні програми, які можна завантажити, щоб налаштувати опції перегляду. Плагіни допомагають автоматично заповнювати форми, перевіряти граматику та орфографію, відключати небажані звуки у browser, відправляти нагадування та багато іншого.
Вони можуть допомогти працювати в мережі, але не всі webбраузеpи їх підтримують. Наприклад, програми для browser Google Chrome можуть не працювати на Firefox і навпаки.
Ось короткий алгоритм того, як працюють:
Важливо знати, що способи роботи у різних веббраузеpів дещо відрізняються. Наприклад, browser для економії трафіку може швидко завантажувати сторінки, але не відображати деякі додаткові елементи, наприклад графіку або поля форми. Тому, якщо виникли проблеми з відображенням сторінок або їх завантаженням в одному веббраузері, варто спробувати інший. Встановіть другий або навіть третій веббраузеp і перемикайтеся між ними, якщо щось не працює. Також на допомогу можуть прийти мобільні веббраузеpи, які відображають сторінки у спрощеному режимі – його часто досить.
Більшість браузерів мають схожі функції і всі вони безкоштовні. Наприклад, Microsoft Edge, він Internet Explorer, встановлений на комп’ютерах під керуванням Windows, але можна встановити інтернет-браузеp будь-якого іншого розробника, перейшовши на відповідний сайт. При бажанні можна використовувати кілька браузеpів. Ось деякі особливості, які слід враховувати під час вибору:
Перегляд сайтів може бути небезпечним. Деякі з них намагатимуться завантажити на комп’ютер шкідливі програми. Навіть якщо на комп’ютері встановлена антивірусна програма, веб-браузер повинен володіти надійними функціями безпеки та конфіденційності. Корисно мати опцію, яка ранжує сайти на основі їхніх показників безпеки, коли вони з’являються в результатах пошуку. Браузери інкогніто, тобто, браузери, що дозволяють працювати анонімно, — чудова можливість перегляду сторінок сайту, яка дозволяє не передавати жодних даних про користувача, його місцезнаходження тощо.
Можливість зберігати посилання на сайти, які часто відвідуються, є дуже корисною. Практично у всіх браузерах є функції “Вибране” та “Закладки”. Деякі з них також надають таку опцію, як сторінка «Часті питання», яка з’являється щоразу, коли відкривається нова вкладка. Корисними також будуть значки інтернет-браузерів, які вони зберігають для доступу до найчастіше відвідуваних сайтів.
Браузери, які використовують вкладки, дозволяють відкривати більше однієї сторінки одночасно. Тому між ними можна перемикатися чи легко відкривати додатковий сайт. Більшість сучасних браузерів використовують підхід табуляції, окрім старих версій. Вибраний веб-браузер завжди можна оновити, перейшовши на сайт розробника та завантаживши останню версію.
Найпопулярніший браузеp у світі, розроблений Google. Стабільна версія побачила світ у грудні 2008 року. Браузеp працює на движку Blink, який є відгалуженням від WebKit. Належить до браузеpів з відкритим вихідним кодом.
Переваги:
Недоліки:
Цей браузеp з відкритим кодом був створений в 2004 році компанією Mozilla Corporation. Firefox використовує свій двигун Gecko.
Переваги:
Недоліки:
Цей браузер був створений компанією Opera Software у 1994 році. Працює на движку Blink.
Переваги :
Недоліки:
Браузер, розроблений Apple, у 2003 році. Працює на движку WebKit. Є версії для Windows.
Переваги:
Недоліки:
Браузер розроблений компанією “Яндекс” у 2012 році. Працює на основі двигуна Blink. Є одним із найпопулярніших браузерів у Росії.
Переваги:
Недоліки:
Тепер ви знаєте, як працює браузер та які функції виконує. Ми розглянули переваги та недоліки найпопулярніших браузерів, а вибір за вами.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.