Бан

Бан - що це таке? Топ-5 фактів. | Ads-Tips.com
Бан. Що це таке і як розуміти цю дію? Слово досить коротке, але значення має велике. Дуже часто людей банять у соціальних мережах, на форумах чи коментарях до ігор, відео, блогів. Сфера застосування цього обмеження насправді значно ширша. Подібне блокування зустрічається у пошукових системах, інтернет-магазинах, на сайтах та інших ресурсах у разі, якщо права мережі чи конкретного користувача порушуються. Не завадить дати раду, що це означає і як обійти бан. Іноді він буває обґрунтованим, наприклад, якщо людина поширює хибні дані, когось ображає, спамить або нав’язливо рекламує послугу, товар. Завдяки цьому матеріалу ви дізнаєтеся, як зняти бан або зовсім уникнути цієї неприємної ситуації.

Що означає слово бан

Цей термін означає когось заблокувати, накласти на нього заборону. Ban – це ефективний метод, який дозволяє контролювати поведінку людини в мережі. Якщо поведінка користувача не влаштовує, можна просто обмежити доступ до ресурсу. Можливий бан через особисту неприязнь у соціальних мережах або порушення правил на сайті.

Якщо з особистою сторінкою все просто, варто пояснити, хто кидає в Ban користувача на сайті. Це може бути як власник, так і його адміністратор чи модератор. Блокування поширюється на конкретного відвідувача, ресурс чи соціальну мережу. Отже, якщо вас заблокували в Fb, це не означає, що автоматично буде обмежений доступ і, наприклад, для сторінки в Інстаграм.

Бан img1

Які види блокування бувають?

Є кілька класифікацій, які використовують у своїй діяльності спеціалісти. Для початку варто відзначити, що буває Ban залізом і ban по IP. У першому випадку обмеження накладаються за серійним номером обладнання, а в другому – за адресою IP в мережі. Обхід бана по залізу складніша і не завжди можлива операція. Усунути ж Ban по IP можна за дві секунди, скориставшись VPN сервісом.

За рівнем обмежень виділяють два види бана:

  • тимчасовий;
  • перманентний.

Тимчасові заборони дозволяють через деякий період знову отримати доступ до сайту чи сторінки. Це може бути як блокування буквально на кілька годин, так і обмеження доступу на два місяці залежно від рішення власника. Тимчасовий ban — це щось подібне до першого попередження. Перед тим як банити на якийсь час, ресурс в обов’язковому порядку відправляє користувачеві причину такої санкції, щоб він зміг провести повноцінний аналіз власних дій і в майбутньому не повторювати таких помилок. Якщо людина отримає 3-4 тимчасові бани поспіль, то згодом ця заборона перетвориться на постійну.

Вічний Ban забезпечує постійне блокування. Туди може відправити як власник особистої сторінки у соціальній мережі, і робот, якщо користувач серйозно порушив встановлені правила чи поводився неналежно. Ось чому рекомендується читати довгий список правил перед початком використання сайту.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Бан img2

За що можуть забанити?

Є кілька класичних варіантів бана, які зустрічаються на будь-якому сайті чи соціальній мережі. Знаючи список цих правил, вдасться уникнути блокування та спокійно користуватися будь-яким ресурсом. Наприклад, обійти Ban у Fb, на форумах тощо.

Якщо ж ви самі є суб’єктом бана і хочете накласти обмеження зі своєї особистої сторінки, перед тим як забанити людину в соціальній мережі рекомендується поговорити з нею особисто і аргументувати свої дії. Можливо, він не повторюватиме цих помилок у майбутньому.

Головні причини для блокування на сайтах та соціальних мережах:

  • початок агресивних суперечок;
  • образу користувачів та модераторів;
  • використання нецензурної лексики;
  • тролінг;
  • спам;
  • публікація чужого контенту;
  • поширення вірусів;
  • пропаганда насильства, дискримінації та ворожнечі;
  • маніпуляції із посиланнями;
  • використання чужих фото та відео;
  • створення фейкових сторінок;
  • агресивна реклама

Також можуть дати ban за розкручування облікового запису або групи в соціальній мережі у випадку, якщо користувач набридає іншим своїми спробами піару.

Навіщо знадобиться ban?

Перед тим як розбанити людину в соціальній мережі, яка раніше дошкуляла своїм повідомленням, контентом або просто увагою, варто кілька разів подумати, адже подібне може повторитися знову. Якщо це було автоматичне блокування від робота, наприклад, ban у Гуглі, то, швидше за все, повернути свої колишні права вже не вийде.

Завдяки можливості обмежити доступ людини до сторінки або інформації, люди, які активно користуються інтернетом, можуть нарешті позбавитися хейтерів і тролів. Користувачів, які активно розповсюджують спам, закликають до поганих дій, провокують агресію та заважають адекватним власникам сторінок або акаунтів користуватися можливостями сайту та соціальної мережі. Кожен може вибрати свій шлях: погодитись з правилами мережі або відмовитися від її використання.

Навіщо потрібний ban? Кого і за що банять?

Ban дозволяє захистити сайти та сторінки в соцмережах від тролів, спамерів, вандалів, хейтерів, ботів.

Ban накладається за порушення правил сайту, паблік, форум або чат. В онлайн-іграх банять чітерів – тих, хто використовує заборонені прийоми. Зазвичай, користувачам доступний список правил, за відступ від яких їх каратимуть. Але іноді за допомогою бана позбавляються недоброзичливців та незгодних з точкою зору адміністрації сайту.

У соціальних мережах користувачі вільні банити один одного без пояснення причин.

Ban може бути тимчасовим та перманентним – довічним. Це крайній захід. Іноді порушнику виносять кілька попереджень перед тим, як забанити.

Mute чи мут – це заборона спілкування. Отримав його користувач може й надалі скористатися сервісом, але в режимі read only – тільки читання. Він нічого не може писати.

Ban у пошукових системах – це заборона на індексування та ранжування сайту. Google і Яндекс перестають показувати забанений сайт у відповідь на запити користувачів. Це найсерйозніше покарання в пошуковій системі, застосовується до шахрайських і шкідливих сторінок.

Бан img3

Що таке ban по айпі?

Головний мінус бана в тому, що він діє на певний обліковий запис – обліковий запис користувача. Якщо на сайті можна зареєструватися повторно, то вигнаний користувач може повернутися під іншим ім’ям. Нерідко скривджені жертви бана починають мстити – писати образи, шкодити роботі сайту.

У цих випадках може застосовуватися ban по IP – блокування унікальної мережевої адреси, з якої користувач заходив на сайт.

Заблокований по айпі порушник, однак, може повернутися через проксі-сервер або іншим чином змінити свою IP-адресу. Крім того, якщо з цієї ж IP-адреси на сайт ходять інші користувачі, вони потраплять під блокування ні за що.

Висновки

У цьому матеріалі ми розглянули поняття «бан» та його значення. Розібрали основні види блокування та причини, з яких користувачам можуть обмежити доступ до особистої сторінки, форуму або навіть сайту новин. Оптимальний варіант розв’язання цієї проблеми – просто не порушувати стандарти, які встановлює конкретна людина чи власник ресурсу. А якщо ні, то можна отримати тимчасовий або вічний ban.

Повернути довіру завжди складно, тому шанси, що робот чи людина видалить порушника із чорного списку, досить низькі. Прийде забути про використання ресурсу або заводити фейкову сторінку. Не завжди допомагають навіть ці рішення, через що люди, які мають знання та відповідні ресурси, починають хакерські атаки.

Для комфортного користування інтернетом завжди простіше не порушувати правила та дотримуватись етики спілкування.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин